Recenze kancelářská židle Flexi FX 1104

Ergonomická židle Flexi FX 1104 od českého výrobce Rim je oblíbená pro široké možnosti konfigurace i pohodlí. V recenzi se podíváme, jak si stojí všechny její vlastnosti.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Než se pustíme do hodnocení, musíme konstatovat, že má kancelářská židle FLEXi FX 1104 hodně variant a každá se liší podle zvolených doplňků. Takže není příliš lehké ji obecně posoudit, už vzhledem k tomu, že může celkem výrazně lišit cena mezi základní a plnou výbavou. V každém případě se ale budeme snažit vše dostatečně okomentovat, abyste se v hodnocení vyznali.

V základním provedení chybí židli většina příslušenství a je vcelku jednoduchá. FX 1104 disponuje prodyšným opěrákem se síťovinou nataženou na rámu z pevného plastu. Těchto síťovin je na výběr několik a opěrák je bez podhlavníku. Spodní stranu ještě doplňuje plastová bederní opěrka.

U ergonomického sedáku je k dispozici velké množství barev i materiálů a vybírat lze z různých druhů tkanin, PU koženky i pravé kůže. V základu bohužel zcela chybí područky. Kříž v černém plastu má i bílé nebo kovové varianty. Kolečka lze vybrat pogumovaná i plastová nebo je vyměnit za kluzáky.

Černé plastové prvky (rám opěráku, područky nebo kříž) lze za příplatek nahradit bílou barvou. Flexi je vyrobená z kvalitních materiálů, o čemž svědčí i prodloužená záruka 60 měsíců (36 měsíců na čalounění).

 

Oficiální videoprezentace židle FLEXi FX 1104 od výrobce Rim (s CZ titulky)

Ovládání a skládání

Jak název napovídá, je židle flexibilní a můžete si ji přizpůsobit podle vašich potřeb. U základního modelu, kde chybí většina příslušenství, lze ovládat níže popsané prvky.

Páčkou na pravé straně změníte výšku židle a a tuhost houpání. Levá páčka umožňuje aretaci úhlu opěráku. Kromě úhlového nastavení lze opěrák přizpůsobit také výškově. Stačí jej jednoduše vysunout. Dolů jej vrátíte vysunutím do krajní polohy.

Většina lidí chce ale sedět více ergonomicky a objednává k židli některé doplňky. Za příplatek je možné osadit následujícím přislušenstvím.

Volitelný podhlavník přizpůsobíte výškově i úhlově. Zadní stranu opěráku lze doplnit ramínkem na oblečení. Za příplatek také můžete změnit výšku bederní opěrky (lumbální nastavení) nebo ji rozšířit měkkou podložkou, aby byla pohodlnější.

Vylepšit lze také ovládání mechaniky, a to hloubkovým posuvem nebo nastavením úhlu sedáku. Židli Flexi je možné osadit také několika druhy područek, přičemž vybíráte podle toho, jakými směry jimi budete chtít pohybovat. Podle výšky vaší postavy můžete také změnit velikost plynového pístu.

Židle zákazníkům sice přijde v demontovaném stavu, avšak složení je velimi jednoduché. Zvládnete to rychle pomocí 3 šroubů. Vše potřebné včetně návodu najdete v balení.

Sezení

Židle Flexi je velmi pohodlná, a proto i oblíbená. Díky pokročilému nastavení i ergonomii na ni budete moci sedět i delší dobu. Hodit se tak bude zejména do kanceláří s vytíženým provozem. Kromě toho ji ale využijete na homeoffice, hlavně pokud vám jde o zdravé sezení.

Samozřejmě doporučujeme tento model raději osobně vyzkoušet, ať víte, kterým příslušenstvím jej doplnit. Může to totiž výrazně zamávat s koncovou cenou.

Co se týče velikosti postavy, pokud nejste extrémně malí nebo vysocí, nemusíte to příliš řešit. Tím, že lze židli dobře přizpůsobit, hodí se pro většinou postav. Je však vhodné dodržet maximální nosnost 120 kg, pokud možno i s rezervou.

Verdikt

Díky ergonomii hodnotíme Flexi FX 1104 velmi pozitivně. Především židle v pokročilejší výbavě umožňují zdravé sezení a budete si je moci snadno přizpůsobit. Moderní vzhled s širokou škálou materiálů se bude hodit do každé kanceláře i do domácí pracovny na homeoffice. Jako třešnička na dortu je tu pak pětiletá záruka, která umocňuje kvalitu tohoto modelu.

Na druhou stranu jsou výše zmíněné pozitiva vykoupeny vyšší cenou, zejména kvůli příplatkovému příslušenství. Na rovinu si přiznejme, že na tomto modelu pravděpodobně neuštříte, protože o základní výbavu nebudete mít zájem. Pokud to ale myslíte se zdravým sezením vážně, bude pro vás Flexi dobrou volbou.

Mějte také na paměti, že se jedná o český výrobek, ale kvůli velkému množství dostupných kombinací je nutné pár týdnů počkat na výrobu konkrétního kusu.

4.5/5
Kvalita zpracování
5/5
Pohodlí
4.5/5
Cena
2/5
Ovládání a nastavení
4/5
Míra reklamace
5/5
Vzhled
5/5

Technické specifikace

Podobné produkty

Představení série Flexi od výrobce Rim