Aby se naši návštěvníci dokázali co nejlépe rozhodnout, snažíme se, aby naše recenze byly co nejpřínosnější.

To znamená, že musí být objektivní. Je zbytečné vše hodnotit tím nejlepším hodnocením, ale je potřeba vzdvihnout klady i zápory.

Celkové hodnocení

Pro naše hodnocení jsme se rozhodli pro 5-hvězdičkovou škálu, který je pro zákazníky intuitivní.

Celkové hodnocení je kombinací jednotlivých prvků, kterým dáváme váhu podle jejich důležitosti a hodnocení od 0 do 5.

Všechno pak dáme dohromady a vyjede nám pak finální hodnocení.

5/5

Kvalita zpracování

Zde se snažíme zaměřit na materiály zboží. Hodnocení ovlivňuje nejen jejich kvalita, ale i celkové výrobní zpracování židle.

Při dobrém hodnocení by tak měly jednotlivé části výrobku pěkně lícovat a být z odolných materiálů, které vydrží nadměrné vytížení židle. Židle by měla být celkově bytelná, díly by měly lícovat a nic by nemělo vrzat. 

Kvalitě zpracování dáváme nejvyšší váhu a v celkovém hodnocení se podílí 35%.

Pohodlí a ergonomie

V této části se vždy snažíme co nejobjektivněji posoudit míru komfortu.

V hodnocení se zobrazuje, do jaké míry je židle ergonomická, jak podporuje zdravé sezení nebo to, jestli nikde netlačí. Na pohodlných židlích vydržíte při práci sedět daleko déle s menšími dopady na zdraví.

V celkovém hodnocení má pohodlí židle váhu 30%

Cena

Pro mnohé zákazníky je to hlavním parametrem při výběru židle. Levnější zboží u nás proto získává lepší hodnocení. Neznamená to ale nutně, že by byly levnější židle lepší. Mají jen nižší cenu, kterou je při výběru nutné zohlednit.

Cena má proto v celkovém hodnocení váhu jen 10%.

Ovládání a nastavení

Ovládání židle hraje důležitou roli. Při nastavení židle lze její prvky individuálně přizpůsobit, aby vám židle co nejlépe „sedla“.

To zahrnuje ovládání mechnaiky, možnosti aretace, posun a náklon sedáku, ovládání područek, bederní přífuk atd. Nejlepší hodnocení dáváme židlím, jejichž možnosti ovládání jsou na nejvyšší úrovni. U pokročilých modelů lze komponenty přizpůsobit prakticky na míru.

V našem hodnocení zaujímá nastavení a ovládání židle 10%.

Míra reklamace

V této části získávají plusové body židle, které zákazníci nejméně reklamují, nebo ty, jejichž reklamace je rychle a bez problémů vyřešena. Vůbec nejlepší je, když výrobce zajišťuje prodlouženou záruku nad rámec 2 let.

Reklamace mají v hodnocení 10% váhu.

Vzhled

Snažíme se židle ohodnotit od vzhledově nejlepších kousků po ty nejhorší. Je to ale ryze individuální věc a nelze posoudit příliš objektivně.

Naše hodnocení má proto váhu jen 5%.

Váha hodnocení

Kvalita
35%
Pohodlí
30%
Cena
10%
Ovládání
10%
Reklamace
10%
Vzhled
5%
Celkem
100%