Recenze dětská židle Andy

Dětská židle Andy patří mezi oblíbené produkty především díky své příznivé ceně. Jak obstála v dalších parametrech, se podíváme v této recenzi.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Polský výrobce Halmar dodává židle Andy ve třech barevných variantách – růžové, zelené a modré.

Hlavní barvu nese opěrák, který je zhotovený z prodyšné síťoviny. Sedák je vždy očalouněný šedou látkou. Materiály potahů sice nejsou v prémiové kvalitě, na běžné používání ale stačí.

Židle disponuje kovovými područkami, jejichž horní strana je potažená stejnou šedou látkou jako sedák. Pod mechnikou se nachází plynový píst a kovový kříž, vše v barvě chromu. Střed kříže chrání černá plastová krytka. Oceňujeme kovové provedení kříže i područek namísto plastu.

Originální plastová kolečka lze za příplatek vyměnit za univerzální pogumované.

Ovládání a skládání

Židle Andy umožňuje dvojí ovládání. Pomocí páčky na mechanice se dá přizpůsobit výška sedáku. Jako další je možnost houpání židle, přičemž mechanika umožňuje aretaci v základní poloze. Tuhost houpání se dá jednoduše upravit otáčením šroubu na mechanice.

Není to mnoho, ale na většině dětských židlí v této cenove relaci lze ovládat jen výška.

Područky drží napevno  a nelze je přizpůsobit do výšky ani do stran.

Skládání židle je jednoduché a nenapadá nás žádný krok, při kterém by se mohl vyskytnout problém. Vše potřebné pro montáž včetně šroubů a návodu je obsaženo v balení.

Sezení

Židle je velikostně vhodná především pro menší děti kolem prvního stupně. Její nosnost je 120 kilogramů, což je i s rezervou dostačující pro většinu dětí.

Ty na židli ocení zejména područky a možnost houpání. Jinak je židle spíš průměrně pohodlná a lze ji zvolit jako židli k psacímu stolu, při učení a k dalším běžným činnostem. Na intenzivnější sezení ale doporučujeme obrátit se po kvalitnějším zboží.

Verdikt

Dětská židle Andy patří spíše k průměru ve své kategorii. Kladně hodnotíme velmi nízkou cenu a relativně dobré nastavení v rámci levných dětských židlí. Zejména přítomnost područek už v základu, houpací mechaniku a výběr barev. Narozdíl od většiny dětských židlí ve stejné cenové hladině jsou zde použity kovové materiály.

Na druhou stranu nedosahuje kvalit jako rostoucí židle, co se týče ergonomie a provedení. Andy bohužel nepokryje delší časové období, kdy dítě roste, a bude časem nutné ji nahradit větším kusem.

Obecně je ale židle vhodná pro běžné činnosti, které děti potřebují – občasné zpracovávání domácích úkolů nebo kreslení u psacího stolu.

3.1/5
Kvalita zpracování
3/5
Pohodlí
3/5
Cena
5/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
3/5

Technické specifikace

Podobné produkty