Recenze kancelářská židle Oklahoma

Pro

Proti

Ve zkratce: Oklahoma nabízí ergonomické sezení i moderní design. Židle disponuje širokým nastavením, je pohodlná a díky tomu je vhodná i pro osmihodinový provoz. Za středně vysokou cenu dostanete kvalitní židli, kterou oceníte v kanceláři i na homeoffice.

Vzhled a materiál

Kancelářské židle Oklahoma jsou dostupné ve čtyřech základních variantách:

Doporučujeme zvolit model s podhlavníkem hned při nákupu. Bohužel pak nelze dodatečně přidat k variantě bez něho.

Konstrukci Oklahomy tvoří opěrák z pevného plastového rámu. Na něj je natažena prodyšná síťovina a jeho dolní část doplňuje bederní opěrka. Podhlavník je zhotovený stejným způsobem jako opěrák.

Sedák je očalouněný mesh síťovinou a jeho boky jsou koženkovým pruhem. Po jeho stranách najdete područky.

Ve spodní části se nachází kovový kříž a v základní výbavě jsou univerzální pogumovaná kolečka.

Přestože patří Oklahoma mezi levnější židle ve srovnání s podobnými konstrukčními typy, působí kvalitním dojmem. Vzhledově zapadne do každé kanceláře, i když je na výběr menší množství barev. Černá varianta s podhlavníkem je nejoblíbenější a díky tomu bývá skladem, často i se slevou.

Ovládání a skládání

Většina prvků i příslušenství se dá nějak přizpůsobit. Mechanika disponuje dvěmi páčkami – pravá ovládá výšku židle, levá její houpání. Synchronní mechanismus znamená, že se sklon opěráku pohybuje nezávisle na sedáku. Páčkou je možné tento úhel zaaretovat v libovolné poloze. Židle tak umožňuje příjemné zhoupnutí do relaxační polohy.

Podhlavník lze nastavit do výšky i jeho úhlu. 1D područky změníte pouze výškově, a to stisknutím tlačítka.

Na zadní části opěráku se nachází šroub, jehož otáčením můžete přizpůsobit hloubku bederní opěrky. Její výška však měnit nelze.

Skládání židle vám zabere do 20 minut času. Součástí balení je vše potřebné pro montáž – od návodu po šrouby a nářadí.

Sezení

Subjektivně je Oklahoma velmi pohodlná. Díky možnostem nastavení i ergonomické konstrukci se vám na ní bude sedět dobře i delší dobu.

I když je u dražších modelů pokročilejší ovládání, židli si snadno přizpůsobíte tak, aby vám vyhovovala, a 8-hodinovou pracovní dobu (s občasným protáhnutím) na ní zvládnete bez problémů. Proto je židle vhodná k pracovnímu stolu v kanceláři i doma při homeoffice.

Maximální nosnost je 130 kilogramů a hodí se pro všechny typy postav. Stejně jako u ostatních židlí platí, že je lepší dodržet cca 15 kg rezervu, aby vám vydržela co nejdéle.

 

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Verdikt

Celkově hodnotíme tuto židli pozitivně. Moderní vzhled zapadne do každého interiéru a ani příliš nevadí omezený výběr barev. Dobré hodnocení podporuje míra ergonomie i kvalita konstrukce, díky čemuž na OKlahomě vydržíte sedět i delší dobu.

Ano, cena se může zdát vyšší (ve srovnání s levnými modely), na druhou stranu disponuje židle opravdu pohodlným sezením (navíc dražší modely v podobné konstrukční kategorii nabízejí sice lepší nastavení i konstrukci/záruku, ale a za daleko vyšší cenu).

4.2/5
Kvalita zpracování
4/5
Pohodlí
5/5
Cena
3/5
Ovládání a nastavení
4/5
Míra reklamace
4/5
Vzhled
4/5

Technické specifikace

Podobné produkty