Recenze dětská židle Matrix

V této recenzi se podíváme na dětské židle Matrix a Matrix 3, které osloví dostupnou cenou a zajímavým vzhledem.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

U židle Matrix si hned na první pohled všimnete netradičního designu. Opěrák se sedákem jsou zde spojedny jako skořápka v jeden díl. Zatímco je zadní strana potažena PU koženkou, pohledová strana, na které se sedí, je očalouněna látkou. Kvalitu materiálů můžeme hodnotit průměrně.

Pod sedací částí se nachází mechanika, plynový píst a atypicky kovový kříž, vyšší než je zvykem. Základní kolečka jsou plastová. Vhodná jsou na koberec, ale lze je za příplatek vyměnit za univerzální pogumovaná kolečka.

Židle je dostupná ve třech alternativách – Matrix, Matrix 2 , a Matrix 3. První a třetí varianta mají jako základ kříž, kdežto Matrix 2 je vybaven kovovým talířem podobně jako barové židle.

Ovládání a skládání

U tohoto křesla toho bohužel není mnoho k nastavení. Jedinou věc, kterou lze upravit je výška sedu, a to pomocí páčky pod sedákem. Mechanika neumožňuje houpání ani žádné další pohyby. Tím, že se jedná o jeden celek, nejde ani ovládat sklon opěráku vůči sedáku, což je u tohoto designu pochopitelné a logické.

Složení židle je velmi jednoduché a jako začátečník to zvládnete přibližně do 15 minut. Vše potřebné včetně návodu je součástí balení a není potřeba žádné další nářadí.

Sezení

Originální sedák je relativně pohodlný, ale chybí zde područky i podhlavník. To má za důsledek, že si děti nemohou opřít hlavu ani ruce. Je to na škodu zejména při delší práci, kdy tělo vyžaduje odpočinek, a nemůže si tak dostatečně ulevit.

Při kratším sezení, na které je židle primárně určena, by však s komfortem židle neměl být problém.

Verdikt

Matrix jistě osloví svým moderním designem a nízkou cenou. Netradiční vzhled židle doplňuje několik barevných kombinací, které zapadnou do každého děského pokoje, a vybere si tak každý. Kvalita židle je standardní a záruka je 24 měsíců.

Záporně hodnotíme, že židli chybí širší možnosti nastavení a pohodlí. Ovládat lze pouze výšku sedu, což často nestačí, a chybí zde područky a podhlavník. Matrix také není rostoucí, což znamená, že jak vaše dítě poroste, budete se časem dívat po větší židli.

Pokud do nákupu jdete s vědomím toho, že je židle na kratší sezení a kratší dobu během růstu dítěte, pak židli doporučujeme, protože je zajímavým doplňkem do dětského pokoje. V opačném případě si raději vyberte jinou dětskou židli s většími možnostmi přizpůsobení, případně rostoucí židli.

2.8/5
Kvalita zpracování
3/5
Pohodlí
2/5
Cena
5/5
Ovládání a nastavení
2/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
4/5

Technické specifikace

Podobné produkty