Recenze dětská židle Flash

V dnešní recenzi se podíváme na židle Flash od výrobce Halmar. Přestože neoplývají velkou kvalitou, jsou levné a taky celkem pohodlné.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Židle Flash jsou dodávány ve dvou základních variantách – Flash a Flash 2. Konstrukčně jsou totožné, liší se ale základní barvou.

Na výběr je i několik doplňkových barev, které oživují vzhled opěráku a sedáku.

Židle je očalouněna síťovinou a okraje lemuje plastový proužek v chromové barvě. Zadní strana opěráku je zhotovena z černého plastu. K sedáku je opěrák připevněn pomocí kovového ramena chráněného plastovou krytkou s harmonikovým vzorem.

Celá spodní strana se nese v černé – pod mechanikou je píst s plastovou krytkou zasazený do plastového kříže. Základní plastová kolečka jsou vhodná pro koberce a měkké povrchy, ale je možné je za příplatek nahradit univerzálními pogumovanými kolečky.

Židle bohužel není vyrobena z příliš kvalitních materiálů, na druhou stranu je díky tomu výrazně levná.

Ovládání a skládání

Narozdíl od většiny židlí má Flash celkem atypickou mechaniku. Bohužel se na ní nelze houpat, ale na druhou stranu umožňuje synchronní pohyb opěráku. Znamená to, že se může pohybovat v libovolném úhlu vůči sedáku (bez možnosti aretace). Šroub k ovládání tuhosti houpání, který bývá klasicky v přední části mechaniky, je v tomto případě umístěn vzadu a ovládá odpor opěráku.

Výška židle se mění klasicky pomocí páčky na mechanice.

Skládání židle je velmi jednoduché a nemělo by trvat déle než 15 minut. V balení najdete kromě dílů i přehledný návod a potřebné nářadí.

Sezení

Maximální nosnost židle je 80 kilogramů, což by mělo být i s rezervou dostačující pro většinu dětí.

Překvapivě je židle relativně pohodlná. Pomáhají tomu jednak tvar kontrukce s vystouplými stranami na opěráku a sedáku, ale také synchronní mechanika. Díky tomu bude opěrák kopírovat záda. Židle tak nabízí dostatečný komfort, přestože nelze příliš nastavit.

Na druhou stranu zde chybí područky i podhlavník, což na pohodlí ubírá.

Samozřejmě se zde nedá mluvit o příliš velké ergonomii, a pro děti Flash doporučujeme spíš na kratší sezení. V případě, že nechcete šetřit na zdravém sezení pro vaše děti, doporučujeme zvolit rostoucí židli, která navíc poslouží delší období.

Verdikt

Hlavním důvodem, proč židli Flash pořídit svým dětem, je jednoznačně nízká cena. Židle se sice nedá moc přizpůsobit, ale přesto je pohodlná (i když ne ergonomická). Bohužel se nízká cena podepisuje na kvalitě konstrukce a jejích materiálů.

Dětem se Flash bude hodit především ke kratším činnostem u psacího stolu a vzhledově zapadne do většiny dětských pokojů.

2.9/5
Kvalita zpracování
2/5
Pohodlí
3.5/5
Cena
5/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
3/5

Technické specifikace

Podobné produkty