Recenze rostoucí židle Fuxo

Dětské židle Fuxo patří mezi nejpopulárnější v rámci rostoucích židlí. V této recenzi se podíváme proč tomu tak je.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Rostoucí židle Fuxo se vyrábějí ve dvou základních variantách: S-Line a V-Line. Obě jsou kombinací primární a sekundární barvy, přičemž jsou rozděleny tvarem písmene S nebo V.

K výběru je několik druhů látek v mnoha barvách. Oblíbené varianty bývají skladem, zatímco netradiční lze dle libosti očalounit.

Spodní a zadní část židle jsou osazeny plasty v neutrální šedé barvě, stejně jako kovový rám vzadu.

Židle je český výrobek. V tuzemsku se židle kompletuje a čalouní. Kovové a plastové materiály jsou zahraniční výroby, aby byla cena dostupná pro všechny. Což ale neubírá na kvalitě, o čemž svědčí záruka 60 měsíců.

Ovládání a skládání

Židle Fuxo má základní možnosti ovládání, čili jen změnu výšky sedu. Jakékoliv houpání zde chybí. Zato je možné ji rozměrově přizpůsobit, podobně jako ostatní rostoucí židle. Pomocí zadního rámu lze nastavit hloubka sedáku a výška opěráku.

U menších dětí se dá na židli vyměnit píst za vyšší a doplnit jej opěrným kruhem pod nohy. Kromě toho lze použít i neotáčivý píst, který tolik neodvádí pozornost dětí na otáčení židle a pomáhá se lépe soustředit.

Dalším příplatkovým doplňkem jsou plastové područky, dodávané v šedé barvě, stejně jako zbytek doplňků. K dostání je pevná i pohyblivá varianta.

Složit židli je jednoduché a je to záležitost 10 minut. Jediný problém na který můžete narazit je montáž područek. Ve tkanině zespodu sedáku chybí vyřezané dírky na upevnění mechaniky. Díry na šrouby v sedáku opravdu jsou, jen je nejprve potřeba je nahmatat a ručně vyřezat do tkaniny díry.

Sezení

Tím že je Fuxo rostoucí židlí, je vhodná pro děti různých velikostí. Nastavení nízkého opěráku a malé hloubky sedáku v kombinaci s vyšším pístem a opěrným kruhem je vhodná pro předškoláky. Vyšší opěrák s hlubším sedákem a přiměřenou výškou židle zase vyhoví větším dětem.

Pokryje tak delší časové období, za které by jinak dítě vystřídalo několik velikostí židle nebo různý počet polštářů pod zadkem.

Maximální hmotnost 100 kg má přiměřenou rezervu pro většinu dětí.

Židle je dostatečně pohodlná, aby na ní děti vydržely i při delší sedavé činnosti. Tím, že lze do velké míry přizpůsobit velikosti sedícího by neměl nastat větší problém.

Rostoucí židle Fuxo - rozměry
Znázornění rozměrů u židle Fuxo

Verdikt

Židle Fuxo kombinuje dobrou kvalitu s přiměřenou cenou. Hlavní výhodou je to, že je rostoucí a lze ji přizpůsobit. Navíc si můžete vybrat libovolnou kombinaci barev a potahů, takže si vybere opravdu každé dítě.

Různé alternativy dětských židlí se sice dají pořídit i o dost levněji, na druhou stranu Fuxo pokryje delší časové období, kdy dítě roste. Tím se dá v důsledku ušetřit a místo kupování několika různých velikostí, bude stačit jen jedna. Navíc je zde prodloužená záruka 5 let, což vypovídá o kvalitě.

Židle disponuje jen základním ovládáním mechaniky a chybí zde houpání. To ale standardně u dětských židlí nebývá, a není tak oproti ostatním dětským modelů znevýhodněna.

Za vyšší cenu lze samozřejmě koupit kvalitnější zboží, na druhou stranu je kvalita relativně vysoká a odpovídá ceně. Zainvestovat větší částku doporučujeme až u větších dětí, kde existuje širší výběr zdravotních a ergonomických židlí.

4.1/5
Kvalita zpracování
4/5
Pohodlí
4/5
Cena
4/5
Ovládání a nastavení
4/5
Reklamace
5/5
Vzhled
4/5

Technické specifikace

Podobné produkty

V kategorii dětských rostoucích židlí najdete mimo jiné níže zmíněné alternativy. Zboží lze navíc doplnit i rostoucími stoly, jejichž výšku lze taktéž přizpůsobit.