Recenze herní židle DXRacer Air

Mezi herními židlemi vyniká série Air svou jedinečnou konstrukcí. V této recenzi si rozebereme její parametry i to, čím se od ostatních herních židlí liší.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Jaké má židle varianty? Má různé druhy potahů? Jak vypadá opěrák, sedák, spodek židle? Jak jsou kvalitní materiály židle?

Stejně jako u ostatních sérií DXRACER jsou herní židle Air dostupné v několika barevných variantách. K dispozici je univerzální celočerná, šedo-růžová a kombinace bílé, červené a černé.

Představení židle DXRACER Air RN1

Narozdíl od ostatních herních židlí jsou sedák i opěrák tvořeny plastovým obvodem. Díky nestandardnímu materiálu je doplněn esteticko-funkčními doplňky v podobě žebrování na bočních výčnělcích. Nenechte se ale zmást – plasty jsou připevněny k ocelovému rámu, na který je doživotní záruka, a židle tak působí pevným dojmem.

Střed sedáku i opěráku nevyplňuje klasický molitan, ale rám je potažen prodyšnou síťovinou. V bederní části a na přední straně sedáku jí pomáhají plastové podpory, které umožňují lepší pružení i napínání potahu.

Za pozornost stojí podhlavní polštářek, který je k horní straně opěráku uchycený netradičním způsobem pomocí drátů, čímž vzhled židle působí industriálním dojmem.

Plastové části područek jsou provedeny v primární barvě, stejně jako kovový kříž či krytka pístu. Osy ramen kříže jsou navíc doplněny sekundární barvou a vše tak barevně ladí.

V základu je kříž židle osazen třípalcovými univerzálními kolečky, které je možné za příplatek vyměnit za kluzáky či prémiová kolečka.

Oficiální videoprezentace židle herní židle Air RN1/NP

Ovládání a skládání

Podobně jako u dražších modelů DXRACER jsou i u série Air pokročilejší možnosti nastavení.

Boční mechanika umožňuje změnu sklonu opěráku s aretací v libovolné pozici. Hlavní mechanika s houpáním se dá rovněž zaaretovat v různých polohách. Tuhost houpání přizpůsobíte šroubem v přední části mechaniky. Ovládání výšky židle je samozřejmostí. Všechno nastavení obstarávají dvě páčky.

Z označení 4D područek je patrné, že je můžete nastavit čtyřmi směry. Nahoru-dolů, dopředu-dozadu, do stran a měnit jejich úhel.

Podhlavník měnit nelze, zato můžete výškově pohybovat bederní opěrkou.

Skládání je jednoduché a pomůže vám s ním přehledný obrázkový náhled. Zvládnete to přibližně do 20 minut. Součástí balení je vše potřebné k montáži, takže není potřeba žádné nářadí navíc. Jednotlivé díly jsou zabaleny měkkým mirelonem, aby během manipulace s balíkem nedošlo k jejich poškození. Šrouby už se nacházejí ve svých děrách a je nutné je před samotnou montáží vytáhnout.

Sezení

Díky výše zmíněnému přizpůsobení se na židli sedí pohodlně a je dostatečně ergonomická a vhodná pro delší dobu sezení. Primárně je tento model určený pro hraní PC her, ale oceníte jej také při klasické práci v kanceláři a na homeoffice. Kladně hodnotíme i podhlavní polštářek, který má paměťovou pěnu a je příjemné se do něj opřít.

Pro někoho může být nevýhodou čalounění ze síťoviny, zvlášť pokud pracujete v místech u dveří či u okna s častým průvanem, jemuž tento materiál nezabrání.

Velikostně je Air vhodný pro štíhlé a střední postavy o výšce okolo 155-185 cm. Postavám se širokými rameny doporučujeme větší model (Tank, King), protože vystouplé části rámu mohou překážet během pohybu na židli.

Maximální nosnost je 130 kilogramů. Pro delší životnost židle je však lepší dodržet rezervu cca 20 kg.

Verdikt

Konstrukce lišící se od ostatních herních židlí v kombinaci se síťovinou působí netradičně. Originální design modelu Air tak oživí každé herní doupě i kancelář. Za zmínku stojí i pohodlí a pokročilé nastavení. Pokud hledáte zároveň herní židli a ergonomické sezení, bude pro vás tato židle dobrou volbou.

Bohužel je zde cenna vyšší než u základních herních modelů, což je ale pochopitelné vzhledem ke kvalitě materiálů a komfortu, který židle nabízí.

4.6/5
Kvalita zpracování
5/5
Pohodlí
5/5
Cena
2/5
Ovládání a nastavení
4/5
Míra reklamace
5/5
Vzhled
5/5

Technické specifikace

Podobné produkty