Recenze herní židle DXracer King

Série King od výrobce DXRACER patří mezi nejoblíbenější herní židle. V této recenzi se na větího brášku série Formula podíváme blíž.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Série King vzhledově připomíná větší závodní křeslo. Její robustní konstrukce je tvořena silným kovovým rámem a vyplněna měkkým polstrováním. Čalounění má dva druhy, přičemž látková varianta je dostupná jen v černé a koženková v černé v kombinaci s doplňkovými barvami.

Kromě potahových materiálů jsou jednotlivé typy série King prakticky totožné. Barvu čalounění zjistíte vždy podle koncových písmenek v kódu názvu:

V horní části sedáku najdete dva otvory, které mají především designový účel, ale slouží i k upevnění podhlavního polštářku. Bederní polštářek je možné umístit v nižší oblasti opěráku. Po stranách sedáku jsou nastavitelné 4D područky.

K sedáku je zespodu připevněna aretační houpací mechanika se dvěmi ovládacími páčkami. Kratší plynový píst je chráněn černou plastovou krytkou a je zasazen do pevného kovového kříže. Konce ramen kříže jsou osazeny barevnými krytkami v doplňkové barvě kříže. Černými kratkami jsou také chráněny boční mechaniky, sloužící k křizpůsobení opěráku.

Součástí židle jsou univerzální 3-palcová kolečka, která je v případě zájmu možné vyměnit za vysoké kluzáky nebo prémiová kolečka.

Herní židle King jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Důležité komponenty jsou kovové, doplňky z pevných plastů a židle jako celek působí dost bytelně.

Aktualizace: novější modely DXRacer K200 mají houpací mechaniku a koženkové provedení. Upevnění polštářků se také liší od původních modelů.

Ovládání a skládání

Nastavení židle je relativně pokročilé, a lze jednoduše přizpůsobit vašim potřebám. Začneme od houpací aretační mechaniky, která umožňuje příjemné zhoupnutí s možností aretace levou páčkou. Tuhost houpání leze přizpůsobit vaší hmotnosti pomocí šroubu v přední části mechaniky. Pravá páčka pak slouží ke změně výšky pomocí plynového pístu.

Sklon opěráku lze měnit pomocí bočních mechanik po obou stranách, které slouží jako klouby. Pravou mechanikou sklon opěráku zaaretujete ve zvoleném úhlu.

Područky mají v názvu 4D, což znamená, že jimi lze manipulovat čtyřmi směry: nahoru-dolů, dopředu-dozadu, dovnitř-ven a změnit úhel.

Skládání je díky většímu množství dílů o něco složitější, ale pomocí přehledného návodu by montáž neměla přesáhnout 20 minut. Součástí balení je vše potřebné, včetně imbusových klíčů. Na první pohled se zdá, že zde chybí šrouby, ale jsou již přimontované v opěráku a sedáku, takže je nutné je nejprve vytáhnout.

Sezení

Stejně jako u dalších herních židlí DXRACER vás židle nutí sedět uprostřed a vystouplé okraje sedáku i opěráku zabraňují, aby jste se výrazněji vychylovali do boku. Pomáhá to pohodlnějšímu sezení a člověk se při sezení cítí jistěji. Celkově lze říci, že patří mezi nejkomfortnější herní židle a vydržíte tak na ní při práci nebo hraní her sedět relativně dlouho.

Komfortu také napomáhají polštářky, které lze odstranita výše zmíněné možnosti nastavení.

Židle King je vhodná pro střední a velké postavy při výšce 180-200 cm. Její maximální nosnost je 150 kg, což by mělo být i s rezervou dostačující pro většinu lidí. Zvláště pokud máte širší ramena, bude se vám sedět lépe a boční výštupky na opěráku vám při otáčení nebudou překážet, což může nastat u užších sérií P, G, F.

Verdikt

U herních židlí DXRACER King jednoznačně převyžují klady. Přesto jako největší zápor považujeme vyšší cenu v porovnání s ostatními herními židlemi. Což je na druhou stranu díky kvalitním materiálům pochopitelné. Taktéž je na výběr pouze několik barevných variant, ale naštěstí nechybí univerzální černá.

King najde využití spíš u vyšších a širších postav a je vhodná jak na hraní počítačových her tak na kancelářkou práci u počítače nebo homeoffice. Díky pokročilému nastavení a pohodlí na ní vydržíte sedět delší dobu, a židli tak můžeme řadit mezi špičku mezi herními židlemi.

4.6/5
Kvalita zpracování
5/5
Pohodlí
5/5
Cena
2/5
Ovládání a nastavení
4/5
Míra reklamace
5/5
Vzhled
5/5

Technické specifikace

Podobné produkty