Recenze dětská židle Kitty

Kitty je dětská otáčivá židle pro nejmenší školačky. V této recenzi si o ní řekneme více.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Židli Kitty dodávý polský výrobce Halmar v jediné barevné variantě – motiv Hello Kitty v růžovo bílém zpracování. Sedák i opěrák jsou potažené koženkovým čalouněním.

V základu židle najdeme područky s kovovým základem, jejichž horní strana je očalouněna také koženkou.

Pod mechanikou se nachází plynový píst opatřený černou teleskopickou krytkou. Kovový kříž je nalakovaný narůžovo a střed opět chrání černá plastová krytka. Součástí jsou univerzální pogumovaná kolečka, která se hodí i na tvrdé podlahy.

Materiály působí celkově levným dojmem, ale jedná se o základní dětskou židli, takže je to pochopitelné.

Narazit můžete také na dětskou židli Kitty 2. Ta je ale diametrálně odlišná a její vzhled i nastavení jsou jiné než u základní varianty Kitty.

Ovládání a skládání

Podobně jako u ostatních levných dětských židlí, jsou i zde jen minimální možnosti přizpůsobení. Prakticky jediná věc, kterou zde lze nastavit je výška sedu. Provedete to pomocí páčky na mechanice, která ovládá délku plynového pístu.

Područky sice nelze výškově přizpůsobit, ale jsme rádi, že zde jsou.

Židle je poměrně jednoduchá na skládání a zvládnete to asi do 15 minut. Vše potřebné pro její složení najdete v balení.

Sezení

Velikostně je Kitty vhodná pro menší holky kolem prvního stupně školního věku. Maximální nosnost 80 kilogramů je pro tyto děti i s rezervou dostatečně velká.

Díky menším možnostem nastavení a nízké ergonomii není židle příliš vhodná na delší sezení. Hodí se tak spíš na kratší sedavé činnosti u psacího stolu.

Kitty taktéž není rostoucí a nehodí se na delší časové období, kdy dítě roste.

Verdikt

Dětem se židle bude určitě líbit a to je z jejich pohledu hlavní. Motiv Hello Kitty a růžová barva značí, že je Kitty židle pro holky a díky tomu prefektně zapadne do holčičího pokojíčku. Výhodou jsou područky v základní výbavě a nízká pořizovací cena.

Na druhou stranu nelze židli nijak přizpůsobit a to ubírá na jejím pohodlí a ergonomii. Obecně židli nedoporučujeme k delšímu sezení a je spíš vhodná na krátké sedavé činnosti, jako je dělání úkolů nebo kreslení.

Zejména kvůli menším možnostem židli přizpůsobit vydrží Kitty po kratší časové období, a s tím jak vaše holčička poroste, bude pravděpodobně potřebovat větší židli. Je tak na vašem uvážení, jestli raději rovnou nepořídit rostoucí židli, která pokryje delší časový úsek.

2.6/5
Kvalita zpracování
2/5
Pohodlí
3/5
Cena
5/5
Ovládání a nastavení
2/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
2/5

Technické specifikace

Podobné produkty