Recenze kancelářská židle Lotus

Křeslo Lotus působí jako levnější kopie herních židlí. Její nízná cena je ale vykoupena horší kvalitou a pohodlím. Podívejme se na ni v recenzi blíže.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Židle Lotus je k dostání od dvou výrobců (Mercury a Halmar), přičemž se od sebe v některých detailech liší. Jedná se hlavně o rozměry, jiný druh kříže a kolečka.

Podobně jako u herních židlí je i zde opěrák tvarován jako závodní křeslo s otvorem v horní části. Narozdíl od nich zde ale chybí podhlavní a bederní polštářky.

Židle je očalouněna koženkou, okraje lemuje černá s bílou, zatímco střed je šedý. Kontrukci tvoří překližkový rám, k němuž je uchycený výplňový materiál.

Plastové područky k sobě drží sedák a opěrák, ale konstrukce jako celek bohužel působí celkem křehkým dojmem.

Pod mechanikou se nachází plynový píst chráněný černou plastovou krytkou. Šedý plastový kříž má na konci černé krytky a u obou výrobců se tvarově liší. Vzhledově se odlišují i plastová kolečka pro měkké podlahy.

Největší rozdíl mezi modely obou výrobců je cena. Bohužel je u obou případů vidět, že se na kvalitě materiálů šetřilo, ale díky tomu je Lotus levný a cenově dostupný pro každého.

Ovládání a skládání

Židli lze přizpůsobit, ale jen minimálně. Mechanika umožňuje houpání a aretaci v základní poloze. Područky se dají sklopit pomocí kloubu, což využijete v případě, že jsou ve stejné výšce jako stůl a chcete sedět blíž. V tomto případě se ale o ně nebudete moci opřít.

Sedák i opěrák k sobě drží napevno područkami a nelze je vůči sobě úhlově nastavit. Výškové nastavení pomocí páčky na mechanice je samozřejmostí.

Skládání by nemělo být složité a zabere vám do 15 minut času. Návod, potřebné nářadí i šrouby jsou součástí balení. Tento postup vám montáž usnadní:

  1. Nejprve pomocí šroubů přichyťte područky k sedáku. Šrouby neutahujte, aby bylo možné područkami pohybovat.
  2. Vložte opěrák mezi područky a přichyťte je pomocí šroubů. Tento krok se dělá dobře, když si židli položíte na bok (na područky), přimontujete jednu stranu, a následně zopakujete na druhé straně.
  3. Nakonec všechny šrouby pevně přitáhněte a díry osaďte záslepkami.

Sezení

Židle Lotus je vhodná pro štíhlé a střední postavy. Maximální nosnost doporučujeme dodržet i s přibližně 15-kilovou rezervou. Její hodnota je 100 kg pro Halmar a 110 kg pro Mercury. Područky slouží k podepření předloktí a při celkovém zatížení by mohlo dojít k jejich poškození.

Díky nižším možnostem nastavení není Lotus vhodný pro delší kancelářskou práci. Uvítáte jej spíše při kratším sezení na homeoffice nebo poslouží jako studentská židle.

Verdikt

Hlavní výhodou křesla Lotus je jeho nízká cena. Kromě toho to může být i vzhled, který se podobá dražším herním modelům.

Na druhou stranu se nižší cena podepisuje na kvalitě konstrukce a materiálů společně s nízkou mírou ergonomie. Židle se tak bude hodit k občasné práci při homeoffice nebo při studiu. Na delší a zdravější sezení doporučujeme zvolit pohodlnější model.

2.4/5
Kvalita zpracování
2/5
Pohodlí
2/5
Cena
4/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
3/5

Technické specifikace

* V závorkách jsou uvedeny parametry od výrobce Halmar. Parametry bez závorek patří výrobci Mercury.

Podobné produkty