Recenze kancelářská židle Lexa

Pro

Proti

Ve zkratce: Kancelářská židle Lexa je vhodná přo běžnou práci v kanceláři či na homeoffice. Za relativně příznivou cenu získáte pohodlnou židli s dobrým nastavením, která je vhodná na osmihodinovou směnu.

Vzhled a materiál

Lexa představuje klasickou kancelářskou židli střední třídy. Na výběr máte ze tří konstukčních variant, jejichž hlavním rozdílem je přítomnost podhlavníku. Poslední zmíněný model má navíc o něco delší opěrák, a je tak vhodnější pro i vyšší postavy.

Základem konstrukce je měkký, anatomicky tvarovaný sedák očalouněný černou síťovinou. Po jeho bocích najdete šedé plastové područky s černou horní stranou.

Opěrák tvoří pevný obvodový rám, jenž je potažen prodyšnou síťovinou v základní barvě židle. Jeho okraj je stejně jako celý sedák vyplněn měkkým materiálem a nehrozí, že by vás jeho boky tlačily do zad.

Bohužel je na výběr jen černá a antracitová barva opěráku a židle tak vaši kancelář moc neoživí. Na druhou stranu se tyto neutrální barvy hodí prakticky do každého prostoru.

Spodní část pod plynovým pístem reprezentuje černý nylonový kříž, do nějž jsou zasazena kolečka. Ta jsou již v základu zátěžová a pogumovaná, takže se hodí univerzálně na všechny povrchy.

I když jsou důležité prvky plastové, celkově působí konstrukce kvalitním, pevným dojmem. Malou vůli najdete jen u područek.

Cenově je Lexa relativně dostupná. Nepatří sice mezi nejlevnějí kategorii, ale za průměrnou cenu získáte nadprůměrnou židli. Varianty s podhlavníkem jsou pochopitelně dražší než bez něho.

Ovládání a skládání

Židle Lexa umožňuje několik možností nastavení a můžete si ji dobře přizpůsobit.

Její páteř tvoří synchronní mechanika. Díky ní lze pohybovat opěrákem nezávisle na sedáku. Tuhost tohoto pohybu je možné upravit šroubem v přední části mechaniky. Sklon opěráku můžete zaaretovat v libovolné pozici prostřednictvím páčky v levé části mechaniky.

Naopak pravou páčkou ovládáte klasicky píst a výšku židle.

Přizpůsobit lze i područky. Pomocí tlačítek na jejich vnější straně je můžete vysouvat, a tím změnit jejich výšku v několika krocích.

U modelu s 3D podhlavníkem je navíc možnost pohybovat i podhlavníkem. Měnit lze jeho úhel a výška. Základní podhlavník je naopak statický.

Skládání židle zvládnete přibližně do 20 minut. Balení obsahuje téměř vše potřebné pro montáž, včetně návodu a šroubů. Jediné co je nutné mít, je křížový šroubovák, jímž k sobě připevníte části područek.

Sezení

Přestože u této židle nelze nastavit všechny její prvky, je dostatečně pohodlná. Kombinace prodyšného materiálu, anatomického sedáku a synchronního ovládání umožňuje sedět ergonomicky. Díky domu vydržíte na židli v pohodě sedět klasickou osmihodinovou pracovní dobu. Ostatně se Lexa nejvíc hodí na práci v kanceláři a homeoffice.

Maximální nosnost je 120 kilogramů. Podobně jako u ostatních židlí, ale doporučujeme dodržet si rezervu kolem 15 kg.

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Verdikt

Celkově můžeme židli Lexa doporučit. Její možnosti poskytují dostatečně ergonomické sezení na běžnou kancelářskou práci. Konstrukčně je židle nadprůměrná a budete schopní si ji relativně dobře přizpůsobit.

Cenově Lexa spadá do spíš průměru, a je tak dražší než základní modely kancelářských židlí. Za tuto cenu toho ale nabízí podstatně víc, a pokud si vyberete z malého množství barev, budete spokojeni.

3.7/5
Kvalita zpracování
3.5/5
Pohodlí
4/5
Cena
3.5/5
Ovládání a nastavení
4/5
Míra reklamace
3/5
Vzhled
3/5

Technické specifikace

* Parametry uvádíme v pořadí: Lexa bez PDH / Lexa s PDH / Lexa XL s 3D PDH.

Podobné produkty