Recenze dětská židle Dingo

Židle Dingo patří mezi populární zboží v kategorii dětskách židlí.  Proč tomu tak je se podíváme v této recenzi.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Židle Dingo je dostupná ve čtyřech barevných variantách. V nabídce je růžová, fialová, zelená a šedá. Růžová a fialová verze má na opěráku motiv s obrázky, zelená a černá je bez dekorace a mají černý sedák. Všechny židle jsou očalouněny prodyšnou síťovinou.

Bohužel k židli nelze přidat područky a to ani jako volitelný doplněk.

Pod sedákem najdeme houpací mechaniku, plynový píst chráněný černou teleskopickou krytkou a plastový kříž. Originální plastová kolečka jsou vhodná pro koberec, ale je možné je vyměnit za plastová na tvrdé podlahy.

Představení židle Dingo

Ovládání a skládání

Židle Dingo poskytuje pouze základní ovládání. Kromě otáčení lze nastavit jediné – výška židle pomocí pístu, který se ovládá páčkou na mechanice.

Židle bohužel není rostoucí. Z toho vyplývá, že ji nelze velikostně přizpůsobit růstu dítěte.

Skládání židle je velice jednoduché. Pomocí přiloženého návodu ji zvládnete složit asi za 10 minut. Balení obsahuje vše potřebné k montáži – návod, šrouby a imbusový klíč.

Sezení

Jedná se o dětskou židli a její maximální nosnost je jen 80 kg. Stejně jako u ostatních židlí, doporučujeme nechat si zde nějakou rezervu, což by ale u většiny dětí neměl být problém.

Velikostně je Dingo vhodné pro děti prvního stupně. Jako vždy doporučujeme židli před nákupem vyzkoušet na některém ze showroomů, pokud máte tu možnost.

Sedák je vypolstrovaný měkkým materiálem a židle je relativně pohodlná. Bohužel zde chybí područky, a tím pádem si děti nemohou podepřít předloktí.

Stejně jako sedák je i opěrák ze síťoviny, která je dost vzdušná a zabraňuje nadměrnému pocení.

Malé děti většinou dlouho neposedí, a tak by s délkou sezení neměl být problém. Pokud ale dítě vyhledává často sedavé činnosti například u kreslení, doporučujeme se poohlédnout po kvalitnější ergonomické rostoucí židli. Časté sezení dětem příliš neprospívá a je dobré jej prokládat pohybem.

Verdikt

Dětská židle Dingo je populární díky škále barevných variant, které jistě oživí dětský pokojíček. Dalším důvodem proč si Dingo pořídit je jeho příznivá cena.

Za velký nedostatek naopak považujeme absenci područek a širších možností ovládání. Jelikož se nejedná o rostoucí židli, bude sloužit kratší dobu, než dítě židli přeroste a bude potřebovat novou.

Za nás má určitě smysl pořídit tuto židli dítěti, které tráví většinu času jinými činnostmi a u stolu potřebuje sedět jen občas.

2.4/5
Kvalita zpracování
2/5
Pohodlí
2/5
Cena
5/5
Ovládání a nastavení
2/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
3/5

Technické specifikace

Podobné produkty

Ve stejné cenové kategorii jako je Dingo najdete mimo jiné tyto dětské židle: