Recenze Kancelářská židle M5

Pro

Proti

Ve zkratce: Tato židle je vhodná především pro drobnější postavy. Umožňuje běžné nastavení, nadprůměrné pohodlí a zvládnete na ní sedět 8-hodinovou pracovní dobu. To vše za průměrnou cenu a s prodlouženou zárukou 3 roky.

Vzhled a materiál

Momentálně je židle M5 dostupná pouze v černé variantě. Zatímco sedák je očalouněn látkou, opěrák je zhotoven z plastového rámu potaženého síťovinou. Díky tomu je židle příjemně prodyšná.

Součástí opěráku je také bederní opěrka v jeho dolní části a podhlavník nahoře. V základu najdete také plastové područky.

Pod mechanikou a pístem najdete černý nylonový kříž se základními plastovými kolečky. Ta se dají za příplatek vyměnit za univerzální pogumovaná nebo za kluzáky.

Židle je bohužel vyrobená především z plastových materiálů, na druhou stranu zde s kvalitou není problém a je na ni delší tříletá záruka.

Představení židle Motostuhl M5

Ovládání a skládání

Židle Motostuhl M5 disponuje několika možnostmi nastavení.

V první řadě je to synachronní mechanika. Ta umožňuje nezávislý náklon opěráku spolu s mírným zhoupnutím sedáku. Pomocí páčky na mechanice si můžete sklon zaaretovat v některé ze tří poloh. Totožnou páčkou pak přizpůsobíte i výšku sedáku.

Co se týče područek, lze je ovládat pouze výškově. A podobně je to i u bederní opěrky, jejíž výšku si můžete rovněž nastavit dle libosti. U podhlavníku se kromě výšky dá měnit i jeho úhel.

S montáží by neměl nastat žádný problém. Díky přehlednému manuálu složíte židli přibližně do 20 minut. V krabici jsou kromě dílů a návodu přiložené i šrouby s nářadím.

Sezení

Díky zmíněnému nastavení i příjemným materiálům se na židli sedí relativně pohodlně. Její prvky dohromady zaručují jistou míru ergonomie a prodyšné čalounění zapřičiňuje, že se při sezení nebudete nadměrně potit.

M5 je tak vhodná na standardní kancelářskou práci u psacího stolu i na homeoffice. Její pohodlí umožňuje na židli přečkat klasickou 8-hodinovou pracovní dobu, přičemž platí, že je vhodné sezení pravidelně prokládat protáhnutím či jiným pohybem.

Přestože je maximální nosnost 130 kilogramů, hodí se tento model spíš pro menší až střední postavy o výšce maximálně 180 cm.

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Verdikt

Židli hodnotíme kladně především díky konstrukci, míře nastavení a přiměřené ergonomii. Za průměrnou cenu umí vše, co byste od běžné kancelářské židle potřebovali.

Menší výtku bychom měli k jediné barevné variantě a plastovým dílům, což ovšem kompenzuje nadstandardní záruka. Tento model se hodí především pro menší postavy. Proto doporučujeme zvážit nákup jiného produktu, pakliže jste vysocí.

3.9/5
Kvalita zpracování
4/5
Pohodlí
4/5
Cena
3/5
Ovládání a nastavení
4/5
Míra reklamace
4/5
Vzhled
3/5

Technické specifikace

Podobné produkty