Recenze herní židle MRacer

Židle MRacer patří mezi nejlevnější herní židle a přestože není známou značkou, obstála v naší recenzi relativně dobře.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Jako většina herních židlí vychází Mracer tvarově ze závodního křesla. K dipozici je látkové i koženkové čalounění v několika barvách. Kromě růžové varianty je vždy primární barvou černá a k ní je jako doplňková červení, zelená, modrá, bílá nebo šedá. Látkový model se od koženkového liší také barevným vzorem.

Podobně jako u dražších modelů jsou v horní části opěráku dva designové otvory na přichycení podhlavního polštářku. Bederní polštářek je umístěn o něco níže pomocí elastických pásků.

Opěrák je k sedáku připojen pomocí bočních mechanik sloužících jako pohyblivé klouby a po stranách opěráku najdete nastavitelné područky.

Pod základní houpací mechanikou se nachází plynový píst chráněný černou plastovou krytkou a zasazený do nylonového kříže. Ramena kříže jsou na koncích opatřena krytkami v doplňkové barvě židle.

Univerzální kolečka jsou vhodná pro různé druhy podlah a dají se za příplatek vyměnit za prémiová kolečka.

Materiály bohužel nedosahují takové kvality jako u dražších produktů, na druhou stranu je to pochopitelné a židle je tím cenově dostupnější.

Představení herní židle MRacer

Ovládání a skládání

Židle má několik možností, jak si ji přizpůsobit. Základní houpací mechanika umožňuje houpání s aretací v základní poloze. Pomocí šroubu v její přední části lze měnit tuhost houpání a páčka na pravé straně uzpůsobí výšku sezení.

Díky boční mechanice je možné nastavit a zaaretovat sklon opěráku. Dejte však pozor na zranění, protože zde není žádný doraz a opěrák lze vychýlit až do krajní polohy, kdy se můžete převážit. Předpokládáme, ale že tuto polohu k sezení nikdo nevyužije, a tak není ani nutné na židli takto sedět/ležet.

Područky lze přízpůsobit výškově i úhlově pomocí páčky z jejich vnější strany.

Židli složíte přibližně za 20 minut a všechno potřebné (návod, klíče, šrouby) najdete v balení.

Sezení

Herní židli Mracer využijete na hraní her i ke kancelářské práci. Díky relativně širokým možnostem přizpůsobení je židle celkem pohodlná a vhodná na středně dlouhé sezení. Pokud chcte sedět delší dobu, doporučujeme sezení pravidelně prokládat pohybem a občas se protáhnout.

Mracer se hodí spíš pro štíhlejší postavy menšího a středního vzrůstu. Maximální nosnost je 120 kg, doporučujeme však dodržet asoň 15 kg rezervu, aby vám židle dlouho vydržela.

Verdikt

Ve zkratce se dá říci, že u herní židle Mracer dostanete za málo peněz relativně dost muziky. I když kvalita oproti dražším kusům zaostává, je její poměr k ceně výborný. Židle Mracer je pro každého, kdo potřebuje herní židli a pro koho je cena na prvním místě.

Na výběr máte látkovou či koženkovou variantu v mnoha barvách, které zapadnou do každého herního interiéru. Desigh herního křesla oceníte u počítače při hraní her, na homeoffice i v kanceláři. Kladně také hodnotíme pokročilé možnosti nastavení podobné jako u dražších modelů.

3.5/5
Kvalita zpracování
3/5
Pohodlí
4/5
Cena
3.5/5
Ovládání a nastavení
4/5
Míra reklamace
3/5
Vzhled
4/5

Technické specifikace

Podobné produkty