Recenze herní židle DXRacer Player

Židle DXRACER P132 ze série Player jsou vhodným herním modelem pro začátečníky. V recenzi se dočtete více o jejím pohodlí, ovládání i kvalitě.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

DXRacer Player je nástupcem starší (a populární) série Furmula a vzhledově z ní vychází. Opěrák ve tvaru závodního křesla je vyztužený vnitřním ocelovým rámem, který je vyplněný měkkým materiálem a očalouněn koženkou.

Model nabízí několik barevných variant, které tvoří základní černá nebo růžová barva v kombinaci s barvou vedlejší. Opěrák doplňuje doplňují dva designové otvory v horní části a podhlavní a bederní polštářky.

Sedák rámují vyvýšené strany, po jejichž bocích najdete nastavitelné područky. Celá spodní část židle se nese v černé barvě – píst, chráněný platovou krytkou je zasazený do černého plastového kříže. Základní dvou-palcová kolečka lze nahradit kluzáky, nebo prémiovými kolečky.

Přestože je zde více plastových prvků, působí konstrukce pevně a na ocelový rám se vztahuje doživotní záruka. Pro zbytek židle platí klasická záruční lhůta 24 měsíců.

Představení židle DXRACER P132/NR

Ovládání a skládání

Série Player disponuje relativně pokročilým nastavením. Základní houpací mechanika umožňuje houpání s možností aretace v základní poloze. Aretace se provádí zasunutím páčky k sobě/od sebe. Stisknutím páčky nahoru ovládáte výšku židle.

Boční mechnaniky mění sklon opěráku vůči sedáku, který můžete zaaretovat v libovolné poloze. Krajní mez tohoto nastavení změní židli v improvizované lehátko.

Další možností, jak si herní židli P132 přizpůsobit je nastavení područek, kterým lze ale pohybovat pouze nahoru a dolů. Stejným pohybem pak změníte výšku bederního polštářku pomocí elastických pásů. V případě, že vám nevyhovují, můžete oba polštářky úplně sundat.

Židli složíte přibližně do 20 minut. K tomu vám poslouží přiložený manuál i klíče. Šrouby jsou již ve svých otvorech a před montáži je nutné je nejprve vytáhnout.

Oficiální video k sérii Player P132

Sezení

Herní židle Player se hodí pro středně velké postavy o výšce kolem 180 centimetrů. Maximální nosnost je 130 kilogramů, ale aby vám židle déle vydržela, doporučujeme počítat s rezervou přibližně 30 kg.

Zvlášť pokud máte mohutnější ramena, bude pro vás vhodnější širší model (King nebo Iron). Výrazné boční tvary vás totiž nutí sedět ve středu židle, a větší postavy mohou mít problém zejména při otáčení. Pokud si nejste jistí, doporučujeme si židli před nákupem vyzkoušet.

Židle Player je vhodná zejména pro hraní počítačových her, ale oceníte ji i při běžné práci u počítače v kanceláři nebo na homeoffice.

Model P132 je pohodlný a vydržíte na něm sedět i běžnou osmihodinovou směnu. Ergonomii napomáhají i výše zmíněné možnosti jak si židli přizpůsobit spolu s polštářky. V případě, že si chcete při delší práci od sezení odpočinout, můžete židli „přepnout do řežimu lehátko“ nebo se protáhnout či procvičit.

Verdikt

Mezi pokročilými herními židlemi patří série Player k levnějším modelům. Nabídne celkem široké možnosti nastavení a nezaostává ani v komfortu. Oceníte ji při hraní na PC i kancelářské práci a interiér oživí zajímavým designem.

Na druhou stranu je zde pár menších nedostatků, které ale pocítíte spíše při srovnání s dražšími modely. Přesto můžeme židli doporučit, a pokud jste dosud žádnou herní židli neměli, je Player vhodným modelem pro začátek.

4/5
Kvalita zpracování
4/5
Pohodlí
4/5
Cena
3/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
5/5
Vzhled
5/5

Technické specifikace

Podobné produkty