Recenze herní židle DXRacer Gamer

Série herních židlí Gamer je novinkou od výrobce DXRacer a nahrazuje původní sérii Racing. Podívejme se na ni blíže v této recenzi.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Herní židle Gamer dostanete v několika barevných variantách a k mání jsou i dva typy konstrukce. Celokoženkový typ GB001 disponuje lepší mechanikou i područkami, zatímco typ GD003 má sedák z prodyšné síťoviny a koženkový opěrák a základní mechaniku.

U prvního modelu je k dispozici více barev (celočerná, černo-červená a černo-bílá). Druhý je dostupný jen v černé barvě a liší se u něj i vzor na opěráku.

Konstrukčně se herní židle Gamer podobá závodnímu křeslu se zvýraznými bočními tvary, které jsou vystouplejší než u ostatních herních židlí. Opěrák je se sedákem spojen bočními mechanikami sloužícími podobně jako klouby. V základu najdete i pohyblivé područky.

Oba konstrukční typy se liší i materiálem kříže – kovový s barevnými krytkami nebo plastový. Plynový píst je chránený černou plastovou krytkou a základní kolečka lze v případě potřeby vyměnit za prémiová.

Materiály židle jsou kvalitní a židle působí solidním dojmem. Díly dobře lícují a není mezi nimi vůle. Záruka trvá standardní 2 roky, ale je zde prodloužená doživotní záruka na ocelovou konstrukci.

Ovládání a skládání

Série Gamer má k dispozici pokročilé ovládání židle. Pomocí boční mechaniky lze měnit sklon opěráku vůči sedáku, přičemž si sklon můžete zaaretovat v libovolné pozici.

Každý typ má jinou mechaniku a rozdíly jsou následující: U GB001 je houpací mechanika s aretací, která umožňuje pozvolné zhoupnutí s možností aretace v libovolné pozici. Tato mechanika má dvě páčky – jedna ovládá houpání, druhá výšku židle. Mechanika typu GD003 je základní houpací a zaaretovat lze v jediné poloze stejnou páčkou jako při ovládání výšky.

Rozdíl je také v nastavení područek. I když mají oba druhy široké možnosti přizpůsobení, umožňují 4D područky navíc pohyby do stran. U obou druhů područek lze dál měnit výšku, úhel a předo-zadní polohu.

Židle DXRacer jsou zabaleny v robustním kartonu, který ještě doplňuje mirelonová výplň. V balení kromě dílů židle najdete manuál, nářadí i šrouby. Podle přehledného návodu s obrázky složíte židli přibližně za 20 minut. Pozor dejte na šrouby – ty jsou již přichycené k daným dílům a je nutné je před montáží vytáhnout.

Sezení

Maximální nosnost židle je 130 kg a vhodná výška postavy je v rozmezí 155-185 cm.

Díky výraznějším tvarům konstrukce se židle hodí pro štíhlejší postavy. U širších postav, které mají širší ramena, mohou vystouplejší okraje zvláště při otáčení těla vadit. Znamená to ale, že se správnou postavou vás bude židle příjemě držet ve svém středu a pocítíte naplno její ergonomii.

Bederní a podhlavní polštářky pomáhají k lepšímu sezení, ale pokud vám nebudou vyhovovat, můžete je jednoduše odstranit.

Zmíněné poročilé přizpůsobení zvyšuje komfort židle a dokážete díky tomu sedět u počítače i delší dobu. Proto se Gamer hodí nejen jako herní židle, ale využití najde i na homeoffice nebo jako židle k psacímu stolu v kanceláři.

Verdikt

Mezi nejvýznamnější klady herní židle Gamer patří pohodlí, pokročilé nastavení a kvalitní konstrukce.

Na druhou stranu jsou tyto výhody vykompenzovány vyšší cenou, takže si budete muset sami rozhodnout, jestli preferujete cenu nebo kvalitu. 

Máte-li štíhlejší postavu a hledáte top herní židli, je pro vás Gamer nejlepší volbou a můžeme ji vřele doporučit. Pozor však dejte v případě, jste-li širší postavy, kdy bude lepší vyzkoušet židli osobně nebo pořídit vhodnější alternativu (série King, Tank).

4.2/5
Kvalita zpracování
5/5
Pohodlí
4/5
Cena
2/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
5/5
Vzhled
5/5

Technické specifikace

Podobné produkty