Recenze dětská židle Timmy

V této recenzi se podíváme na dětskou židli Timmy, jejímž hlavním benefitem je nízká cena. Jak je na tom s dalšími parametry, se dočtete dále.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Polský výrobce Halmar dodává židli Timmy ve třech barvách – růžová, tyrkysová a šedá. Látkové čalounění v hlavní barvě najdeme na sedáku a horní části opěráku. Dolní část opěráku je z prodyšné síťoviny v černé barvě.

Židle již v základu disponuje plastovými područkami, které jsou pevné a nelze jimi pohybovat.

Pod sedákem a mechnikou se nachází plynový píst schovaný za plastovou krytkou a černý plastový kříž. Základní plastová kolečka jsou vhodná na koberce, ale dají se za příplatek nahradit pogumovanými na tvrdé podlahy.

Ovládání a skládání

Na mechanice židle najdete jedinou páčku, pomocí které lze ovládat výšku židle pomocí plynového pístu. Mechanika neumožňuje žádné pohyby ani houpání. Stejně tak nelze přizpůsobit ani žádné další prvky na židli.

Složit židli Timmy je velku jednoduché, a nemělo by vám to zabrat déle než 15 minut. V kartonu kromě dílů najdete i návod, imbus a šrouby.

Sezení

Velikostně je židle Timmy vhodná pro děti prvního stupně základní školy. Maximální nosnost 120 kilogramů má dostatečnou rezervu i pro težší děti.

Kladně hodnotíme, že je židle z prodyšného materiálu a že lze lokty opřít o područky.

Jak zmiňujeme výše, nelze židli nijak přizpůsobit, takže velikost i její pohodlí jsou dost limitované. Tím, jak dítě poroste, bude časem potřebovat větší židli. Takže je na vašem zvážení, jestli pořídit více levnějších židlí v různých velikostech, nebo rovou rostoucí židli.

Verdikt

Pokud potřebujete levnou dětskou židli, nešlápnete vedle. Prodyšné materiály v několika barvách hodnotíme kladně, navíc má oproti některým dětským židlím ve stejné cenové relaci područky už v základu.

Nízká cena je sice vykoupená nižší kvalitou materiálů a horším zpracováním, ale jako dočasné řešení nemáme s židlí problém. Dětská židle Timmy je především pro aktivní děti, které sezením u stolu netráví příliš mnoho času.

Pro ergonomičtější židli na delší časové období, kdy dítě roste, se spíše poohlédněte na kategorii rostoucích židlí.

2.7/5
Kvalita zpracování
2/5
Pohodlí
3/5
Cena
5/5
Ovládání a nastavení
2/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
3/5

Technické specifikace

Podobné produkty