Recenze kancelářská židle BZJ 363

Židle BZJ 363 od českého výrobce Multised se dá dobře nastavit a celkově působí kvalitně. Podívejme se na ni více detailně v této recenzi.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Kancelářská židle BJZ 363 disponuje opěrákem z prodyšné síťoviny, která je natažená na plastovém rámu. Jeho spodní část je podpořena pružnou bederní opěrkou, kdežto na horní straně nejdete podhlavník.

Ergonomicky tvarovaný sedák je vyplněn latexovou pěnou a na výběr je velké množství barev a druhů čalounění, od různých typů látek po koženku. Stejným čalouněním je potažen i podhlavník. Jelikož je zde velký výběr materiálů, bývá standardně skladem jen varianta v černé látkce. Ostatní je třeba nejprve vyrobit a čeká se na ně obvykle několik týdnů.

Opěrák je k sedáku připevněn synchronní mechanikou a boky židle jsou opatřeny nastavitelnými područkami.

Spodní část židle tvoří černý nylonový kříž s plynovým pístem. Do kříže jsou zasazená univerzální zátěžová kolečka, která jsou vhodná pro všechny typy podlah.

Jednotlivé prvky židle k sobě dobře drží, není mezi nimi vůle a židle působí kvalitním dojmem. Svědčí o tom i to, že se jedná o český výrobek. Záruční lhůta trvá standardní 2 roky.

Ovládání a skládání

BZJ 363 umožňuje pokročilé nastavení. Podle výšky vaší postavy si můžete výškově přizpůsobit opěrák. Pomocí mechanismu up-down jej vytáhnete pohybem nahoru do libovolné výšky. V horní poloze lze výšku posunout zpět dolů. Měnit lze také výšku podhlavníku i jeho úhel, zatímco bederní opěrka je statická.

Synchronní mechanika je opatřena jedinou páčkou vpravo. Stlačením dolů se ovládá výškové nastavení židle. Povytažením od sebe umožníte úhlový pohyb opěráku vůči sedáku. Pohybem páčky k sobě polohu opěráku zaaretujete. Velký šroub v přední části mechaniky ovládá odpor, jaký klade opěrák na vaše záda. Na pravé straně zespodu sedáku je rovněž malá páčka měnící hloubkové nastavení sedáku.

Područky nesou označení 2D, což znamená, že je můžete přizpůsobit výškově i hloubkově.

Židli složíte přibližně za 20 minut. V balení najdete šrouby, nářadí i návod na montáž.

Sezení

Díky širokým možnostem nastavení si BZJ 363 snadno přizpůsobíte k vaší výšce. Model se tak hodí pro všechny postavy. Navíc disponuje maximální nosností 150 kilogramů. Přesto doporučujeme nechat si přibližně 20 kg rezervu, aby vám židle déle vydržela.

Kvůli přzpůsobení na míru je židle dostatečně pohodlá i během delší práce u počítače. Jednotlivé prvky jsou navrženy ergonomicky, čímž budete sedět zdravě. Model se tak hodí zejména na kancelářské činnosti a homeoffice.

Verdikt

Židli Friemd BZJ 363 doporučujeme. Hlavním důvodem, proči si ji pořídit, je vysoká míra nastavení a ergonomie. Tomu pomáhají přizpůsobitelné prvky, které jsou už v základu židle. A i když je převážná část jejích komponentů plastová, celkově působí konstrukce kvalitně.

Na druhou stranu je židle českým výrobkem a pro někoho se může zdát cena vysoká. Pokud potřebujete židli jen na kratší občasné sezení, podívejte se po levnější alternativě.

4.3/5
Kvalita zpracování
4/5
Pohodlí
5/5
Cena
3/5
Ovládání a nastavení
4/5
Míra reklamace
4/5
Vzhled
5/5

Technické specifikace

Podobné produkty