Recenze herní židle DXRacer Work

Jak název napovídá, je herní židle Work vhodná i na kancelářskou práci. V této recenzi se na ni detailně podíváme.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Někdy se setkáte s alternativním názvem této série – Wide. Přestože se jedná o klasické herní židle, je u nich tvar závodního křesla jen decentní. Chybí zde otvory v horní části a obvod nevystupuje tak výrazně. I proto je židle oblíbená také jako manažerské křeslo.

Na výběr je zde jen černá barva, lze však vybírat ze dvou druhů čalounění – v kožence nebo kombinaci látky a koženky.

Zatímco je konstrukce tvořena ocelovým rámem, její vnitřní část vyplňuje měkký materiál doplněný elastickými podporami.

V základní výbavě najdete bederní a podhlavní polštářky z koženky. K židli se dají přichytit elastickými pásy. Podhlavní polštářek má netradiční tvar podkovy.

Sedák je s opěrákem spojen bočními mechanismy opatřenými plastovými krytkami. Po stranách se nacházejí pohyblivé 3D područky. Stejně jako plynový píst i ramena kovového kříže jsou chráněny plastovými krytkami. Kříž doplňují 3-palcová kolečka, která můžete vyměnit za kluzáky či prémiová kolečka.

Celkově působí židle kvalitním dojmem, navíc platí na kovový rám doživotní záruka. Ačkoliv je Work i značka DXRACER dražší, dosahují lepších konstrukčních kvalit než levnější konkurence.

Ovládání a skládání

Work disponuje relativně pokročilým ovládáním. Hlavní mechanika umožňuje houpání s možností aretace v libovolné poloze. K tomu slouží levá páčka. Naopak pravou páčkou změníte výšku židle.

Boční mechaniky mění úhel opěráku vůči sedáku. Stejně jako u hlavní mechaniky je možné velikost úhlu zaaretovat páčkou v jakékoliv poloze.

Jestliže vám nebudou vyhovovat polštářky, můžete změnit jejich výškové umístění nebo je úplně odstranit.

Co se týče područek, lze jimi pohybovat třemi směry – nahoru-dolů, dopředu-dozadu a měnit jejich úhel.

Židle je zabalena do pevného kartonu, který je opatřen výplní z mirelonu. Na její složení nebudete potřebovat žádné speciální nářadí. Vše potřebné najdete v balení včetně přehledného návodu. Pokud nenajdete šrouby, jsou již připevněny ke konstrukci a je nutné je nejprve vytáhnout. Montáž vám zaber epřibližně 20 minut času.

Sezení

Díky možnostem přizpůsobit si židli podle sebe, se ne ní sedí pohodlně a její ergonomie je vhodná i pro delší sedavé činnosti. Oceníte ji tak jak při hraní her, tak při práci v kanceláři nebo na homeoffice.

Stejně jako některé série DXRACER dosahuje Work maximální nosnosti 150 kilogramů. Třebaže je to hodně, doporučujeme dodržet rezervu kolem 20 kg, aby vám židle déle sloužila. Jinak se židle hodí pro prakticky všechny druhy postav o výškách mezi 175-190 cm.

Verdikt

Série Work patří mezi univerzální herní židle a je vhodná na gaming i do kanceláře, kde poslouží i jako manažerské křeslo. I když cena není nejnižší, dosahuje židle výborných konstrukčních kvalit i ergonomie.

Přestože je to maličkost, hodnotíme negativně nízký výběr barevných možností a také vyšší cenu.

4.1/5
Kvalita zpracování
4/5
Pohodlí
5/5
Cena
2/5
Ovládání a nastavení
4/5
Míra reklamace
4/5
Vzhled
4/5

Technické specifikace

Podobné produkty