Jak se starat o židli
V tomto návodu se dozvíte, jak pečovat o židli, její čalounění a díly, aby vám vydržely co nejdéle.
Udržování židle v dobrém stavu
Většina výrobců doporučuje židle pravidelně udržovat. Proto po složení nevyhazujte přibalené nářadí a nechte si jej na pozdější údržbu.
Mělo by stačit jednou za 3 měsíce zkontrolovat, jestli se jednotlivé díly židle neviklají, a případně je dotáhnout imbusovým klíčem. Vyhnete se tak poškození židle i případnému zranění.
Pokud vám záleží i na vzhledu područek a dalších plastových komponentů, využijte běžně dostupné silikonové spreje nebo oživovače plastů.
Péče o kůži a koženku
Kožené a koženkové židle je vhodné pravidelně udržovat vhodnými prostředky, aby nedošlo k jejich přílišnému vysoušení a popraskání. Doporučujeme například tento univerzální přípravek: Spray na kůži 400 ml.
Na povrch židle naneste vhodný prostředek a následně jej vyčistěte hadrem. Prostředek neslouží jen k čištění, ale i prevenci. Používejte jej pravidelně a materiál déle vydrží a nepopraská.
Na těchto materiálech není příliš vhodné sedět holým tělem. Kůži ani kožence dlouhodobě neprospívá lidský pot a mohlo by dojít k poškození potahu. Proto je zde pravidelná údržba nutná.
Čištění čalounění
Podle typu látkového čalounění se budete rozhodovat pro zvolení vhodného přípravku na jeho čištění. Než se pustíte do práce, ostraňte hrubou špínu a vysajte z čalounění prach. Máte-li kompresor, využijte jej. Standardně stačí židle čistit čistou nebo mýdlovou vodou pomocí houby na nádobí nebo hadru. U „zažranějších“ skvrn na látkovém potahu použijte vhodné prostředky pro čištění skvrn.
Kolečka
Kolečka jsou v neustálém kontaktu s podlahou, a proto jsou nejnáchylnější na zašpinění. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, jak kolečka očistit.