Recenze kancelářská židle Spine

Ergonomická židle Spine nabízí jeden z nejlepších poměrů cena/výkon. Pojďme se v recenzi detailně podívat na všechny její vlastnosti.

Pro

Proti

Doporučení: Pokud máte možnost, je nejlepší vyzkoušet si židle osobně na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě. Jedině tím lze zaručit, že vám zakoupená židle bude vyhovovat a budete s ní spokojeni, neboť každému sedí něco jiného.

Vzhled a materiál

Na první pohled zaujmou modely kancelářských židlí SPINE netypickým a nápaditým designem, který plní nejen funkci estetickou, ale i ergonomickou.

Opěrák tvoří jednotlivé pružné lamely, které se nezávisle na sobě přizpůsobí pohybu zad uživatele. Lamely jsou na sobě polohově nezávisle a jsou pouze spojeny středovou konstrukcí podobně jako žebra s páteří – odtud tedy název SPINE – páteř.

Opěrák i sedák jsou čalouněny látkou nebo syntetickou kůží a k dostání jsou ve více barevných variantách.

Kancelářské židle SPINE nabízí dva konstrukční modely

Seznámení krok za krokem

Opěradlo

Opěrák tvoří 5 širokých čalouněných lamel, které drží zadní rám z pevného nylonu. Způsob uchycení lamel umožňuje jejich pružnost a nezávislé přizpůsobení se pohybu páteře uživatele.

Sedadlo

Sedák je ergonomicky tvarovaný, pohodlný a dostatečně široký. K sedáku jsou přichyceny stavitelné područky.

Područky

3D područky nastavíte tlačítkem na vnější straně nahoru a dolů, dále lze dotykovou část posunout dopředu a dozadu a také vytočit úhlově – do boku. Dotyková část područek je vyrobena z měkčeného PU.

nastavení područek u židle spine

Výškově nastavitelná opěrka hlavy

Výškového nastavení opěrky docílíte jednoduchým povytažením směrem nahoru nebo zatlačením směrem dolů.

Stabilní základ židle zajišťuje kovový kříž, do kterého je zasazen chromový plynový píst umožňující výškový zdvih židle.

V základní výbavě jsou součástí kříže také zátěžová pogumovaná kolečka, která jsou vhodná, zejména na tvrdé podlahy.

Pokročilým ovládáním lze židli nastavit a plnohodnotně ji přizpůsobit potřebám uživatele.

Synchronní mechanika

Technickým srdcem celé židle je synchronní mechanika, tedy mechanika vhodná pro dlouhodobější sezení. Synchronní mechaniky jsou nejlepší volbou, co se týče ergonomického sezení. „Synchronní“ znamená, že je pohyb zad i opěráku synchronizovaný. Náklonu opěráku kopíruje záda uživatele a je možné jej zaaretovat v jednotlivých polohách. Tento mechanismus lze ovládat pomocí tří páček.

  1. Pravou páčkou lze ovládat výšku židle (rozdíl mezi nejnižší a nejvyšší polohou je 10 cm).

  2. Páčkou na pravé straně sedáku lze ovládat posuv sedáku dopředu a dozadu a tím upravit hloubku sedu (hloubku sedu lze upravit o 5 cm).

  3. Levá páčka – ovládání náklonu opěráku a jeho aretace (zablokování) v libovolné pozici. Pokud opěrák nezaaretujete bude kopírovat pohyb zad.

Design vs. ergomonie

V případě kancelářské židle SPINE se tyto dva parametry nevylučují a dokonce jdou, společně, ruku v ruce. Originální design kancelářské židle SPINE totiž neplní pouze funkci estetickou ale společně se synchronní mechanikou, speciálně tvarovanými lamelami na opěráku a ergonomicky tvarovaným sedákem plní funkci ergonomickou a nabízí tak vysokou míru pohodlí při sezení a zároveň nutí k aktivnímu způsobu sezení.

Konstrukce z pevného kvalitního nylonu, kvalitní mechanika a kovový kříž zaručují maximální doporučenou nosnost 130 kg. Židle je vhodná pro střední a vyšší postavy.

Představení židle Spine s podhlavníkem

Balení a skládání

Židle je dodávána v rozloženém stavu. Díky přiloženému obrázkovému návodu, kde je vše srozumitelně, krok za krokem, znázorněné ji složíte během pár desítek minut. Součástí balení jsou i potřebné šrouby a nářadí k montáži.

Shrnutí

Kancelářská židle SPINE působí velmi pružně a zároveň je pevná a stabilní. Příjemně se přizpůsobuje tělu uživatele při sezení. Výrobce použil pevné a kvalitní materiály, což dokazuje i prodloužená záruka.

Díky již zmíněnému vyššímu komfortu jsou židle SPINE zcela vhodné pro dlouhodobé sezení, jak v kancelářském provozu, tak při stále častějších homeoffice.

U židle SPINE mě nejvíc baví její design, je prostě jiná a výkyvné lamely jsou super vychytávka. I když jsem menší postavy (155 cm) židle mi dobře sedne a při nejnižší poloze si i pěkně opřu hlavu a podhlavník mám v ideální poloze. Dále, co kvituji, je široký a pohodlný sedák.

Co se ceny týče, kancelářská židle se pohybuje ve zlatém středu a nabízí tak za slušnou cenu dost kvalitní muziky.

4.8/5
Kvalita zpracování
5/5
Pohodlí
5/5
Cena
3/5
Ovládání a nastavení
5/5
Míra reklamace
5/5
Vzhled
5/5

Technické specifikace

Podobné produkty