Recenze kancelářská židle Marika

Nas svou nízkou cenu toho umí židle Marika relativně dost. Bohužel ale v některých vlastnostech zaostává. Podívejme se na ni v recenzi blíže.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Židle Marika (někdy se setkáte se starším názvem Marika YH-6068H) je dostupná v jediné barvě – černé. Konstrukci opěráku tvoří plastový rám potažený prodyšnou síťovinou, nad nímž najdete podhlavník ze stejného materiálu. Součástí opěráku je také integrovaná bederní opěrka a narozdíl od většiny jiných židlí je zadní strana doplněna i o plastové ramínko, na které si můžete odložit oblečení.

Sedák je vyplněn měkkým materiálem a potažený látkovým čalouněním. V základním vybavení židle je i pár plastových područek. Pod mechanikou se nachází plynový píst zasazený v plastovém kříži a v základu jsou univerzální zátěžová kolečka.

Přestože je vidět, že je kvalita materiálů nižší, působí židle celkem flexibilně a je aspoň cenově dostupnější.

Ovládání a skládání

Židle Marika má několik možností nastavení. Mechanika židle umožňuje synchronní pohyb, což znamená, že lze opěrákem pohybovat nezávisle na sedáku. Sklon opěráku si můžete zaaretovat v základní poloze pomocí páčky, která ovládá rovněž výšku židle.

Přizpůsobit si můžete také výšku podhlavníku i výšku bederní opěrky. Bohužel područky jsou napevno, a tak jimi nelze nijak pohybovat.

Skládání židle není nijak složité – pomocí přiloženého manuálu to zvládnete přibližně za 15 minut. V balení jsou kromě návodu a samotných dílů obsaženy také šrouby a imbusové klíče.

Sezení

Maximální hmotnost je 110 kilogramů a židle je vhodná pro postavy o výšce přibližně 170 – 185 cm.

Přestože lze židli relativně dobře přizpůsobit, není příliš pohodlná a je vhodné si ji před nákupem vyzkoušet. Doporučujeme ji proto spíš na kratší sezení při práci na homeoffice nebo jako studentskou židli.

Verdikt

Mezi plusy židle Marika patří nízká cena a celkem široké možnosti nastavení. Za tuto cenu toho umí více než většina modelů v této cenové kategorii.

Na druhou stranu se názká cena podepisuje na nižší kvalitě i pohodlí židle. Marika tak není vhodná na plnohodnotnou 8-hodinovou pracovní dobu, ale spíš na kratší sezení. Díky tomu se bude hodit především pro studenty nebo do domácí kanceláře při homeoffice.

2.9/5
Kvalita zpracování
3/5
Pohodlí
3/5
Cena
4/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
2/5

Technické specifikace

Podobné produkty