Recenze kancelářská židle Scope

V této recenzi se detailně podíváme na židli Scope od výrobce Antares. Na rozdíl od levnějších modelů nabízí větší ergonomii, ale vyšší cenu.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Ždile Scope je dodávána pouze v černé barvě. I když není výběr široký, tato barva je univerzální a zapadne do mnoha kancelářských interiérů.

Základní konstrukci židle tvoří plastový rám, na nějž je natažena síťovina, která díky své vzdušnosti zabraňuje nadměrnému pocení. Na druhou stranu zde chybí vnitřní polstrování a díky tomu je u židle nižší míra izolace, což může být problém v zimě. Zasdní stranu na rámu opěráku ještě doplňuje světlá opora ve tvaru kříže.

Kromě sedáku a opěráku, je zde i podhlavník potažený stejným materiálem. V základu najdete také plastové područky. Synchronní mechaniku pod sedákem doplňuje černý plynový píst, který je zasazen do nylonového kříže. Kolečka mají průměr 60 mm, což je více než u standardních koleček většiny levnějších židlí.

Plastové materiály bohužel občas nepůsobí příliš přesvědčivě, což je znát na vůli područek a podhlavníku.

Ovládání a skládání

Židle Scope disponuje relativně pokročilým nastavením. Jako největší klad považujeme synchronní mechaniku, která umožňuje pozvolný pohyb ůhlu sedáku vůči opěráku. Poloha lze zaaretovat v základní poloze a tuhost houpání přizpůsobit pomocí velkého šroubu v přední části mechaniky. Kromě aretace se páčka na mechanice používá k ovládání výšky sezení.

Plastové područky lze přizpůsobit jak do výšky tak do jejich úhlu. Stejně tak můžete nastavit polohu podhlavníku vůči opěráku. Narozdíl od většiny židlí je zde i možnost měnit výšku bederní opěrky v nižší části opěráku.

Součástí balení je kromě šroubů a nářadí i přehledný manuál, díky kterému složíte židli přibližně za 20 minut.

Sezení

Kancelářská židle Antares Scope je ergonomická. Výše popsané nastavení způsobuje, že lze židli dobře přizpůsobit a sedět tak na ní pohodlně. Při práci u počítače během homeoffice či v kanceláři tak vydržíte sedět na tomto modelu relativně dlouhou dobu.

Výrobce udává maximální nosnost 130 kg, ale doporučujeme si vzhledem k plastové konstrukci udržovat rezervu, aby vám židle déle vydržela. Celkově se Scope hodí hlavně pro středně velké postavy.

Verdikt

Obecně můžeme říci, že je ergonomická židle Scope pohodlná a vhodná i na delší sedavou práci. Bohužel nepůsobí její plastová konstrukce příliš solidním dojmem a není ani moc přátelská k peněžence (za levnější cenu můžete pořídit např. židli Fish Bones)

Vyzdvihnout ale musíme její možnosti přizpůsobení a pohodlí, které znatelně převládají oproti levnějším modelům. Židle Scope tak najde uplatnění při zdravém sezení ve vaši kanceláři i na homeoffice.

3.5/5
Kvalita zpracování
3/5
Pohodlí
4/5
Cena
3/5
Ovládání a nastavení
4/5
Míra reklamace
3/5
Vzhled
4/5

Technické specifikace

Podobné produkty