Recenze kancelářské křeslo Desmond

Kancelářské křeslo Desmond patří do skupiny levnějších manažerských křesel. Za dostupnou cenu nabízí atraktivní vzhled i relativně pohodlné sezení.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Polský výrobce Halmar dodává otáčivé křeslo Desmond v několika barevných variantách: černá, tmavě hnědá, béžová a šedá. Vše je potaženo čalouněním z eko kůže. Navíc je zde k dostání i křeslo Desmond 2, které je potaženo šedou látkou.

Očalouněná je i horní strana plastových područek. K sedáku i opěráku jse každá područka přimontovaná čtyřmi šrouby, zakrytými plastovou záslepkou. Sedák tak k opěráku drží napevno, což dodává křeslu bytelný dojem.

Pod mechanikou najdeme plynový píst, pokrytý černou teleskopickou krytkou. Ve stejné barvě jsou i krytky na konci všech ramen u kříže, které mají spíš estetický účel.

Područky i kříž jsou zhotoveny z kvalitního plastu v nazlátlé barvě, která dobře doplňuje koženkové čalounění.

Již v základu jsou ke křeslu dodávána univerzální pogumovaná kolečka. Dají se nahradit základními plastovými kolečky na koberce, kluzáky nebo speciálními příplatkovými kolečky.

Ovládání a skládání

Křeslo Relax disponuje houpací mechanikou, jejíž houpání lze zaaretovat v různých polohách. Tuhost houpání je možné přizpůsobit pomocí šroubu v přední části mechaniky.

Jak jsme zmínili výše, celá konstrukce křesla drží napevno a nelze tedy naklánět sklon opěráku vůči sedáku ani provádět jiné pohyby.

Se skládáním by neměl nastat větší problém. Jediné potíže se mohou vyskytnout při montování opěráku k sedáku. Níže uvádíme postup, který vám montáž usnadní:

  1. Nejprve pomocí šroubů přichyťte područky k sedáku. Šrouby neutahujte, aby bylo možné područkami pohybovat.
  2. Vložte opěrák mezi područky a přichyťte je pomocí šroubů. Tento krok se dělá dobře, když si židli položíte na bok (na područky), přimontujete jednu stranu, a následně zopakujete na druhé straně.
  3. Nakonec všechny šrouby pevně přitáhněte a díry osaďte záslepkami.

Součástí balení jsou veškeré šrouby, návod a imbusový klíč.

Sezení

Křeslo je vyplněné celkem silnou vrstvou měkkého materiálu, což způsobuje relativně komfortní sezení. Při práci se tak můžete do křesla „ponořit“ a předloktí si opřít o područky, což oceníte i při relaxaci. Desmond bohužel není ergonomický a pokud máte potíže se zády nebo potřebujete křeslo individuálně přizpůsobit, doporučujeme spíše kategorii ergonomických či zdravotních židlí.

Křeslo se hodí na běžnou kancelářskou práci nebo při sezení na homeoffice.

Maximální nosnost u Desmondu je 130 kilogramů a nejlépe se na něm bude sedět středním a menším postavám.

Verdikt

Kancelářské křeslo Desmond zaujme reprezentativním vzhledem manažerského křesla s bytelnou konstrukcí. Za přijatelnou cenu získáte křeslo pro klasické kancelářské činnosti.

Kladně mimo jiné hodnotíme, že je sezení na Desmondu relativně pohodlné a vyběr zahrnuje několik barevných variant.

Jako mínus bereme to, že nelze křeslo více přizpůsobit, což je však dáno jeho konstrukcí.

3.4/5
Kvalita zpracování
3/5
Pohodlí
4/5
Cena
4/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
4/5

Technické specifikace

Podobné produkty