Recenze kancelářská židle Alberta

Kancelářská židle Alberta patří do oblíbené kategorie podobných židlí s nízkými cenami. V recenzi si popíšeme její parametry a dozvíte se, pro koho a k jakým činnostem je vhodná.

Pro

Proti

Doporučení: Pokud máte možnost, je nejlepší vyzkoušet si židle osobně na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě. Jedině tím lze zaručit, že vám zakoupená židle bude vyhovovat a budete s ní spokojeni, neboť každému sedí něco jiného.

Vzhled a materiál

Židle se dělí na tři základní varianty. Postupně si vysvětlíme, v čem se liší a následně rozebereme, co mají společné.

Alberta

U základní verze židle Alberta je hlavní část opěráku zhotovena z prodyšné síťoviny. Horní část opěráku, kde se obvykle opírá hlava, je potažena koženkou v barvě židle. Sedák je vypolstrovaný měkkým materiálem a podobně jako opěrák je potažen síťovinou, i když se trochu liší.

Židle Alberta se vyrábí pouze v celočerné a celobílé barvě.

Alberta 2

Na rozdíl od základní verze jsou sedák a horní část opěráku očalouněny látkou. Většinová část opěráku zůstává v černé síťovině. Látkové čalounění je dostupné v několika barvách – černá, šedá, modrá, červená, zelená a růžová.

Alberta plus

U Alberty plus platí prakticky to samé, co pro základní variantu. Jediný rozdíl je zde u sedáku, který je pro větší pohodlí vyplněn silnější vrstvou vnitřního materiálu. Barva Alberty plus je pouze černá.

Každý typ židle Alberta je dále v základu vybaven párem černých plastových područek se stříbrnými bočními zrcátky. Pod sedákem a mechanikou se nachází chromový píst a kovový kříž. Ten je uprostřed chráněný černou plastovou krytkou. Základní plastová kolečka jsou vhodná na koberec a lze je za příplatek vyměnit za univerzální pogumovaná.

Představení židle Alberta 2

Ovládání a skládání

Židle je vybavena mechanikou, která kromě otáčení umožňuje pouze dva druhy nastavení:

1. Stisknutím páčky na mechanice lze ovládat délku plynového pístu a tím i celkovou výšku sezení.
2. Povytažení páčky od sebe umožňuje houpání židle, které lze zaaretovat v základní poloze zmáčnkutím páčky zpět do původní pozice.

Oceňujeme přítomnost područek, které ale nelze výškově přizpůsobit. Stejně tak zde bohužel chybí jakékoliv nastavení sklonu či výšky opěráku.

Při skládání židle Alberta by neměl nastat žádný větší problém a zvládnete to sami přibližně za 15 – 20 minut. Návod, šrouby, podložky i imbusové klíče jsou součástí balení.

Sezení

Židle bohužel není určena k delšímu sezení a není ani ergonomická. Proto je vhodná spíše do domácnosti ke kratšímu sezení u počítače nebo na nouzovou práci při home office. Díky nízké ceně se hodí také jako studentská židle.

O málo lepší je situace u varianty Alberta plus, která má vyšší vrstvu výplně na sedáku a zajišťuje tak o něco vyšší míru pohodlí.

Velikostně je židle Alberta vhodná pro hubené až středně velké postavy. Maximální nosnost je 120 kilogramů, jako vždy ale doporučujeme 10 – 15% rezervu, aby déle vydržela.

Verdikt

Za největší plus považujeme nízkou cenu, díky které si mohou Albertu dovolit prakticky všichni. Výhodou také je, že jsou zde područky již v základu a možnost alespoň minimálního nastavení židle. Také oceňujeme, že je k dostání více variant barev a potahů.

Židle bohužel není ergonomická a nelze ji více přizpůsobit, což se odráží na nižším pohodlí. Není ani vhodná k delšímu sezení a maximální doporučená doba je 4 – 6 hodin. Jako mínus bereme i horší zpracování a materiály, což je pochopitelně způsobeno nízkou cenou. Při dobrém zacházení však vydrží poměrně dlouho.

Jak je zmíněno výše, je Alberta vhodná do domácí kanceláře, při nouzovém home office nebo jako židle pro studenty. Pro tyto účely je Alberta plně dostačující. Hledáte-li pohodlnější sezení na delší dobu, doporučujeme se poohlédnout po ergonomických nebo zdravotních židlích.

2.7/5
Kvalita zpracování
2/5
Pohodlí
2/5
Cena
5/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
3/5
Vzhled
3/5

Technické specifikace

Podobné produkty

Kromě těchto alternativ vyrábí mnoho výrobců prakticky totožné židle, jako je Alberta, pod různými názvy. Mimo jiné například Vire, Tennessee, Medea nebo Prezident. Mohou se mírně lišit rozměry a roztečemi u jednotlivých komponentů, ale kvalitativně jsou na víceméně stejné úrovni.