Recenze kancelářské křeslo Relax

Křeslo Relax patří mezi nejoblíbenější. Napomáhá tomu především cena a vzhled manažerského křesla. Jak si ve skutečnosti obstálo v naší recenzi?

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Na čem se dobře sedí nám, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Křeslo Relax dodává výrobce Halmar ve čtyřech barevných variantách: černá, tmavě hnědá, béžová a šedá. (všechny varianty včetně zlevněného zboží naleznete zde).

Sedák i opěrák k sobě drží napevno a vše je potaženo polyuretanovou koženkou.

Obě područky jsou přichyceny k sedáku i opěráku a nelze jimi nijak pohybovat. Možná právě proto působí židle relativně bytelným dojmem, i když křeslo patří do cenové kategorie s levnějšími materiály. Přesto nedoporučujeme opírat se o područky celou vahou – slouží pouze k podepření předloktí během práce.

Křeslo je dále vybaveno chromovým pístem i křížem, který uprostřed doplňuje černá plastová krytka. Plastová kolečka v základu jsou vhodná pro koberce, ale lze je vyměnit za univerzální pogumovaná kolečka.

Za zmínku stojí také podobné křeslo Relax 2, které je v šedé barvě a látkovém provedení.

Ovládání a skládání

Podobně jako u ostatních křesel v této cenové třídě se u Relaxu setkáme jen se základním ovládáním. V tomto případě to znamená základní houpací mechaniku. Ta umožňuje houpání, jehož tuhost je možné upravit pomocí šroubu, a aretaci v základní poloze. Dále lze pomocí páčky ovládat výšku sezení.

Židle je celkem jednoduchá na skládání. Oříšek ale může nastat při montáži sedáku a opěráku pomocí područek. Níže uvádíme pár tipů, jak si s tím poradit u tohoto typu křesel.

  1. Nejprve pomocí šroubů přichyťte opěrák k sedáku. Šrouby neutahujte, aby bylo možné oběma částmi pohybovat.
  2. Područky přiložte k bočním dírám a spojte šrouby k sedáku i opěráku.
  3. Nakonec všechny šrouby pevně přitáhněte.

Sezení

Křeslo Relax má maximální nosnost až 130 kg. Aby vám déle vydrželo, doporučujeme držet si rezervu alespoň 15 – 20 kg. I když působí pevným dojmem, jedná se přeci jen o levnější kus, a to se může projevit na materiálu konstrukce.

Křeslo je překvapivě pohodlné a příjemné na první posed. Okraje křesla jsou oproti středu více vypolstrovány, a tak je sezení měkké a křeslo vás nutí sedět uprostřed.

Není však ergonomické, proto jej nedoporučujeme na delší sezení než 4 – 6 hodin.

Využijete jej tak hlavně na domácí práci nebo do kanceláře, která není příliš vytížená.

Verdikt

Pakliže hledáte křeslo s reprezentativním vzhledem za nízkou cenu, bude pro vás Relax dobrou volbou. Svým vzhledem může sloužit jako alternativa k dražším manažerským křeslům. Také nešlápnete vedle, pokud hledáte pohodlné křeslo na kratší domácí práce u počítače. Při kratší době sezení opravdu dostojí svému názvu.

Pořizovací cena je příznivá a křeslo si tak mohou dovolit i studenti.

Mějte ale na paměti, že křeslo si nijak nepřizpůsobíte a i přes počáteční pohodlí není vhodné pro delší práci než 8 hodin.

3/5
Kvalita zpracování
3/5
Pohodlí
3/5
Cena
4/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
3/5

Technické specifikace

Podobné produkty

Křeslo Relax nahradit například těmito alternativami s podobným vzhledem: