Recenze kancelářská židle Sander

V této recenzi si zhodnotíme židli Sander, která vzhledově připomíná levnější židle, ale narozdíl od nich má pokročilejší nastavení.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Kancelářská židle Sander od výrobce Antares je k mání v několika barevných variantách. V nabídce naleznete červenou, zelenou, modrou, šedou a černou. Čalounění židle je po krajích lemováno barevnou koženkou, vnitřní část je očalouněna černou síťovinou. Po stranách sedáku se nacházejí plastové područky.

Pod mechanikou nalezneme chromový plynový píst, a kovový kříž s černou plastovou krytkou v jeho středu.

Základní plastová kolečka na koberce, lze za příplatek nahradit univerzálními pogumovanými kolečky nebo plastovými kluzáky.

Materiály ani zpracování židle Sander bohužel nejsou příliš velké kvality, prošití občas nelícuje přesně, což ubírá na vzhledovém dojmu. I když židle působí křehčím dojmem, při dobrém zacházení by měla vydržet celkem dlouho.

Ovládání a skládání

Židle je vybavená synchronní mechanikou, která umožňuje náklon opěráku a jeho aretaci v libovolné poloze. Tuhost houpání lze upravit šroubem v přední části mechaniky a stejně jako u ostatních židlí lze páčkou nastavit výška sedu.

Područky umožňují výškovou nastavitelnost a v žádném případě neslouží k udržení celé váhy, ale pouze k podepření předloktí.

Při skládání židle by neměl nastat žádný problém a zvládnete to přibližně do 20 minut. V balení najdete vše potřebné k montáži – imbus, návod a šrouby.

Sezení

Kromě výškově nastavitelných područek hodnotíme kladně zejména synchronní mechaniku, která napomáhá pohodlnějšímu sezení. Na židli chybí podhlavník, ale ve své horní části je opěrák více vypolstrovaný.

Sander je hlavně pro štíhlejší postavy středního vzrůstu a při maximální nosnosti 120 kilogramů doporučujeme aspoň 15 kg rezervu, aby to nijak neovlivnilo životnost židle.

Vhodná je jako židle k psacímu stolu pro běžné práce v kanceláři nebo na homeoffice. Na pohodlnější a zdravější sezení více oceníte spíš ergonomické židle.

Verdikt

Ze židle Sander máme trochu smíšené pocity.

Dobře se hodí na běžnou kancelářskou práci. Díky širším možnostem nastavení než u levnějších alternativ na ni vydržíte sedět déle a pohodlněji. Také si vyberete z barevných variant.

Na druhou stranu toto lepší nastavení způsobuje vyšší cenu, která ale bohužel neodráží kvalitu zpracování a křehčí dojem. Při dobrém zacházení však poslouží Sander poměrně dlouho.

2.7/5
Kvalita zpracování
2/5
Pohodlí
3/5
Cena
4/5
Ovládání a nastavení
4/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
3/5

Technické specifikace

Podobné produkty