Recenze kancelářská židle Fish Bones

Ergonomická židle Fish Bones zaujme na první pohled originálním designem. V této recenzi se mimo jiné dozvíte, že kromě moderního vzhledu patří mezi její kvality i pohodlné sezení.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Židle Fish Bones se dělí na dvě varianty:

U modelu Fish Bones PDH je ve výbavě podhlavník, který u základního typu zcela chybí a nelze ani doplnit. To je prakticky jediný rozdíl a oba typy jsou jinak svými parametry totožné.

Jak název napovídá, díky lamelám se židle tvarem podobá rybí kosti. Opěrák je k sedáku připevněn synchronní mechanikou, což umožňuje jím nezávisle pohybovat. Sedák je vytvarován tak, aby se na něm pohodlně sedělo, a je opatřen pohyblivými plastovými područkami.

Pod mechanikou se nachází chomovaný píst a kovový kříž, vyšší než u většiny židlí. Již v základu židle jsou pogumovaná kolečka, která jsou univerzální volbou pro vetšinu podlah.

Židle jsou očalouněny prodyšnou síťovinou, hladkou látkou, nebo PU koženkou. Bohužel je navýběr menší množství barev, ale naštěstí se univerzální černá možnost hodí do většiny interiérů. Plastové součásti jsou z kvalitních materiálů, židle celkově působí solidním dojmem a nikde nejsou žádné vůle.

Záruka je standardní v délce 24 měsíců.

Ovládání a skládání

Židle Fish Bones disponuje synchronní mechanikou. To znamená, že se opěrák může pohybovat nezávisle na sedáku. Jeho polohu si můžete zaaretovat v libovolné poloze pomocí páčky na levé straně (dozadu umožňuje pohyb, dopředu aretaci). Pravá páčka mechaniky umožňuje klasické nastavení výšky židle pomocí plynového pístu.

Na levé straně sedáku těsně před područkou naleznete nenápadnou páčku, která pohybem od sebe umožňuje posuv sedáku vpřed-vzad. Područky jsou výškově nastavitelné stisknutím tlačítka na vnější straně.

U varianty Fish Bones PDH je navíc podhlavník, který je výsuvný a lze výškově přizpůsobit.

Skládání židle se může na první pohled zdát o něco složitější než u základních židlí. Na přiloženém manuálu je ale vše jasně označeno a graficky vysvvětleno. Součástí balení jsou i veškeré šrouby a imbusové klíče a židle je zabaleny, aby nedošlo při manipulaci k poškození.

Sezení

Fishbones je erogonomická židle a sezení je subjektivně dost pohodlné. Díky lamelám na opěráku kopíruje židle vaše záda a umocňuje tím efekt synchronní mechaniky, kdy se vám přizpůsobuje i sklon celého opěráku.

Sedák je vypolstovaný měkkým materiálem do správného tvaru a díky hloubkovému přizpůsobení jej lze nastavit, aby vám při sezení lépe vyhovoval. Područky pomáhají při práci u počítače k podepření loktů a díky podhlavníku můžete ulevit krční páteři. Varianta bez podhlavníku toto bohužel nenabízí, ale jinak je její komfort stejný.

Na židli Fish Bones vydržíte sedět i při delší práci. Hodí se pro klasickou kancelářskou práci jako židle ke psacímu stolu, do ordinací a laboratoří jako zdravotnická židle i na homeoffice. Stejně jako u jiných modelů ale doporučujeme prokládat sezení pravidelně pohybem.

Maximální nosnost židle je 110 kg, což je dostatečné pro většinu lidí středních a menších postav.

Verdikt

Ergonomickou židli Fish Bones můžeme víc než doporučit. Za relativně dostupnou cenu nabízí hodně muziky a obecně je vhodná pro mnoho použití.

Kladně hodnotíme především její pohodlí, kterého dosahuje pomocí pokročilých možností nastavení. Zadruhé jsou to kvalitní materiály, ze kterých je židle vyrobena. A konečně zatřetí je to její neotřelý moderní design, jenž zapadne do každé kanceláře.

Pro někoho bude možná problém to, že je nyní dostupná jen v omezeném množství barevných a látkových variant. Naštěstí se neutrální černá barva hodí téměř všude.

4.7/5
Kvalita zpracování
5/5
Pohodlí
5/5
Cena
3/5
Ovládání a nastavení
5/5
Míra reklamace
4/5
Vzhled
5/5

Technické specifikace

Podobné produkty