Recenze kancelářská židle Vire

Židle Vire vychází ze stejného konceptu, jako mnoho podobných levných židlí. V této recenzi se na ni podíváme blíže.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je lepší si židle vyzkoušet osobně. Každý má jiný zadek a na čem se nám dobře sedí, nemusí vyhovovat i vám. Naše prodejny najdete v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě.

Vzhled a materiál

Polský výrobce Halmar dodává židle Vire v několika barevných variantách. Ty zahrnují kombinace barevné síťoviny a černé koženky. V některých případech je i koženka v barvě židle. Pro lepší přehled je lepší si všechny varianty prohlédnout.

Látková alternativa Vire 2 je k dostání pouze v kombinaci šedé tkaniny a černé síťoviny.

Všechny židle mají již v základní výbavě plastové područky. Plynový píst i kovový kříž jsou v chromovém provedení, s černou plastovou krytkou uprostřed kříže.

Vire má základní plastová kolečka vhodná na koberec, ale za příplatek je možné je nahradit univerzálními pogumovanými kolečky.

Nízká cena tlačí dolů kvalitu materiálů, a židle tak celkově působí křehčím dojmem.

Ovládání a skládání

Kromě otáčelní a výšky sedu lze židli Vire přizpůsobit jen minimálně. Mechanika umožňuje houpání, přičemž se dá úhel sedáku zaaretovat v jediné poloze. Područky jsou napevno a ovládat nemůžete ani žádnou jinou část.

Skládání je jednoduché a nemělo by vám zabrat déle než 15-20 minut. Manuál, imbusový klíč a šrouby jsou součástí balení.

Sezení

Maximální nosnost je 100 kilogramů, což není moc. Aby židle déle vydrzela doporučujeme nechat si zde hmotnostní rezervu a také nezatěžovat plnou vahou područky. Proto je vhodná pro hubenější postavy středního vzrůstu.

Bohužel není příliš egonomická, a tak ji moc nedoporučujeme na delší sezení než 4-6 hodin. Naštěstí si můžete opřít ruce o područky, ty však nelze výškově nastavit. Síťovina i látka jsou prodyšné a na židli se nebudete příliš potit.

Vire se tak hodí zejména na kratší kancelářské nebo domácí práce u počítače, případně jako záložní židle.

Verdikt

Kancelářská židle Vire tak najde uplatnění na homeoffice, doma u počítače nebo v méně vytížené kanceláři.

K mání je několik barevných variant ze síťoviny a jedna látková. Také oceňujeme, že má Vire područky už v základu.

Co pokulhává, je kvalita a ergonomie. Židle není příliš pohodlná, nelze dostatečně přizpůsobit a k sezení ji doporučujeme spíš na kratší práce u počítače.

Naštěstí je zde nízká cena, a tak si židli Vire mohou dovolit i studenti (pozor, barevné varianty jsou dražší než základní černá).

 

2.5/5
Kvalita zpracování
2/5
Pohodlí
2/5
Cena
5/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
2/5
Vzhled
3/5

Technické specifikace

Podobné produkty