Recenze kancelářská židle Prezident

Židle Prezident a jí podobné varianty patří mezi nejnižší cenovou třídu. V našem testu obstála bez překvapení. Pojďme se na ni podívat detailněji.

Pro

Proti

Doporučení: Pokud máte možnost, je nejlepší vyzkoušet si židle osobně na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě. Jedině tím lze zaručit, že vám zakoupená židle bude vyhovovat a budete s ní spokojeni, neboť každému sedí něco jiného.

Vzhled a materiál

Židle Prezident se vyrábí v několika barevných kombinacích – černá, zelená, modrá, červená, šedá, bílá a celobílá. Každá varianta je s černým sedákem a barevným opěradlem. Zde si ověříte dostupnosti jednotlivých barev.

Opěradlo židle je z prodyšné síťoviny natažené na kovový rám. Horní část je chráněná černou koženkou. Sedák je z černé síťoviny. Není příliš pohodlný, ale na krátkou kancelářskou práci je dostačující.

Židle disponuje dvěma plastovými područkami. Ty jsou napevno a nedají se nijak přizpůsobit. Slouží hlavně k podepření rukou při práci a celkově nepůsobí moc bytelným dojmem. V žádném případě se o ně neopírejte celou vahou.

Plynový píst židle není ničím krytý a má chromovou barvu. Stejně jako kovový kříž, jehož střed je chráněný plastovou krytkou.

Celkově židle působí spíš křehčím dojmem, což se dá v této cenové relaci očekávat.

V článku Jak se starat o židli se dočtete informace o údržbě, aby vám židle co nejdéle vydržela.

Ovládání a skládání

Židle Prezident poskytuje jen základní, ale celkem intuitivní ovládání. Díky tomu si ji zvládnete nastavit i bez návodu. Mechanika je houpací a pomocí utažení nebo povolení šroubu si můžete nastavit tuhost houpání a stisknutím páčky směrem nahoru ovládáte výšku sedu.

Polohu mechaniky lze zaaretovat pouze v jediné poloze, a to vytažením páčky směrem od sebe. U židle se nedá ovládat sklon opěráku vůči sedáku. Stejně tak nelze nijak přizpůsobit výšku nebo sklon područek.

Složení této židle patří k jednodušším montážím a zvládnete to do 20 minut. Návod si můžete otevřít v novém okně zde. V balení je přibaleno vše potřebné – šrouby, imbusové klíče i manuál.

Pokud si nejste jistí, doporučujeme navštívit článek Návod na složení židle. Na základě našich dlouholetých zkušeností jsme pro vás připravili návod a tipy, které vám práci určitě ulehčí.

Sezení

Židle je vhodná pro štíhlejší postavy středního a menšího vzrůstu. Nosnost je 120 kg, ale doporučujeme udržet si rezervu 10 – 20 kg, aby se vám židle zbytečně nepoškodila. Je to nejnižší cenová kategorie.

Velkou výhodou je, že se při porouchání jakékoliv součástky může její díl jednoduše reklamovat a vyměnit. Záležitost, kterou zvládne každý.

Prezident je vhodný k domácímu sezení u počítače na nezbytně nutnou dobu. Případně může sloužit jako studentská židle.

Verdikt

Není čemu se divit, že židle Prezident patří mezi nejprodávanější židle. Vzhledem k nízké ceně patří mezi nejpopulárnější produkty. Na druhou stranu díky tomu zaostává v kvalitě a komfortu.

Židle je primárně určená do domácnosti k rychlému vyřízení kancelářských věcí na počítači. Není však určená k celodennímu sezení nebo na 8-hodinovou směnu na home office.

Můžeme ji proto doporučit spíše na kratší domácí sezení, nebo pokud si opravdu nemůžete pořídit nic lepšího. Ideálně si na některém z našich showroomů porovnejte židli s alternativami. Na delší, ergonomičtější či zdravější sezení se poohlédněte po jiném zboží.

2.2/5
Kvalita zpracování
1/5
Pohodlí
2/5
Cena
5/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
3/5
Vzhled
2/5

Technické specifikace

Podobné produkty

Ve stejné cenové třídě a s podobným vzhledem můžete židli Prezident nahradit těmito alternativami: