Recenze kancelářská židle Prezma

Židle Prezma je novinkou, která kombinuje několik prvků z podobných židlí. V recenzi se na tento kousek podíváme blíž.

Pro

Proti

Doporučení: pokud máte možnost, je nejlepší vyzkoušet si židle osobně na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě, Rožnově a Bratislavě. Jedině tím lze zaručit, že vám zakoupená židle bude vyhovovat a budete s ní spokojeni, neboť každému sedí něco jiného.

Vzhled a materiál

Jméno židle Prezma se skládá z názvů populárních kancelářských židlí Prezident a Marika. A konstrukce židle je ostatně kominací obou modelů.

Opěrák tvoří kovový rám potažený černou prodyšnou síťovinou. Nad ním je k zadní straně rámu přichycený podhlavník. Strany sedáku doplňují plastové područky s kulatými zrcátky.

Sedák a podhlavník jsou očalouněny rovněž síťovinou a to v primární barvě židle. Ty jsou na výběr jen dvě: černá nebo šedá.

Opěrák drží k sedáku napevno a do základní houpací mechaniky je zasazený chromový píst. Kovový kříž je uprostřed opatřen černou plastovou krytkou a na každém rameni najdete univerzální pogumovaná kolečka.

Celkově nepůsobí materiály ani konstrukce příliš přesvědčivým dojmem. Na druhou stranu je tím židle levnější a dostupná například i pro studenty.

Představení kancelářské židle Prezma

Ovládání a skládání

Židle disponuje jen omezeným ovládáním. Narozdíl od židlí v podobné cenové kategorii lze navíc nastavit pouze výška podhlavníku. Područky drží napevno a nenastavíte ani sklon opěráku vůči sedáku.

Základní mechanika umožňuje houpání a aretaci v základní poloze vysunutím páčky. Stisknutím páčky směrem nahoru se ovládá výška sedáku pomocí plynového pístu.

Při skládání by něměl nastat žádný problém a židle zvládnete složit přibližně za 15 minut. V balení naleznete grafický manuál, šrouby i imbusové klíče, a není tak potřeba žádné další náčiní.

Sezení

Židle Prezma se hodí pro postavy menšího až středního vrůstu. Její maximální nosnost je 120 kg, ale doporučujeme udržet rezervu aspoň 15 kilogramů, aby se židle nepoškodila.

Vhodná je pro kratší kancelářské práce nebo na homeoffice a dobře poslouží i jako studenstká židle. Přestože židle umožňuje podepřít si při práci hlavu i ruce, není příliš pohodlná ani ergonomická. Proto ji doporučujeme spíš na krátkou dobu sezení prokládanou občasným pohybem či protáhnutím.

Verdikt

Za největší plus považujeme u židle Prezma dostupnou cenu. Pokud hledáte levnou studentskou židli, nešlápnete vedle. Židle má v základu područky i nastavitelný podhlavník a bude se hodit zejména na kratší kancelářskou práci.

Na druhou stranu působí konstrukce křehčím dojmem a levné materiály tlačí kvalitu dolů. To všechno se podílí na nižším komfortu, díky čemuž není Prezma nejlepší volbou k delšímu sezení.

2.7/5
Kvalita zpracování
2/5
Pohodlí
3/5
Cena
4.5/5
Ovládání a nastavení
3/5
Míra reklamace
3/5
Vzhled
1/5

Technické specifikace

Podobné produkty